MFK Vítkovice ve Vlašimi další body nenašly

Ani na osmý pokus to nevyšlo. Fotbalisté Vítkovic počtvrté v druholigové sezoně prohráli, ve Vlašimi padli po výsledku 1:3. Jedinou branku poražených vstřelil střídající Marek Szotkowski.

Úvodní tlak domácích Vítkovice rozdrobily natolik, že se vlastně ani nekonal, se štěstím udrželi čisté konto i okolo třicáté minuty, kdy je Vlašim zatlačila, nakonec však ostravští fotbalisté už v prvním poločase inkasovali. Sedm minut před pauzou hlavou zacílil přesně pod břevno Pavel Vyhnal.

A když se hned po přestávce vlašimský útočník znovu prosadil, vypadalo to, že ani napotřetí nebudou mít Vítkovičtí čím soupeře zaskočit.

Jenže po dvojnásobném střídání se povedlo Marku Szotkowskému snížit po sérii zablokovaných střel na nejmenší možný rozdíl a nad Vlašimí se vznášela remíza.

V závěru zápasu se všichni Ostravané vrhli do útočení, jejich snahu při rohových kopech přišel podpořit i gólman Josef Květon, ovšem nakonec přišla pojistka pro domácí fotbalisty, po rychlé rozehrávce se dostal míč k Luboši Tusjakovi, jenž měl vzhledem k prázdné brance v nastaveném čase snadnou úlohu.

FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Vítkovice 3:1 (1:0)

Branky: 38. a 49. Vyhnal, 90.+2 Tusjak – 67. Szotkowski. Rozhodčí: Mikyska – Vlček, Petřík. ŽK: Kadlec, F. Hašek – Dramé, Motyčka, Mišinský. Diváci: 545.

Vlašim: Nguyen – Mil. Kadlec, Piško, J. Štochl, Tusjak – Janda (69. Wiesner), Mara (46. Skopec), F. Hašek, Vodháněl – Hadaščok (81. Fotr), Vyhnal. Trenér: Havlíček.

Vítkovice: Květon – Prajza, Mikula, Dramé, Twardzik – Vasiljev, Ožvolda, Matěj, Motyčka (54. Mišinský), Urbančok (76. Pavelka) – Mrázek (54. Szotkowski). Trenér: Adler.

(rj) text a foto: MFK Vítkovice