Útulnější domov díky Rentě z nemovitosti od FINEMO.CZ

Foto: FINEMO.CZ

Společně s manželem již léta žijeme v našem panelákovém bytě a říkali jsme si, že jednou, až bude víc času, tak ho zrekonstruujeme. Roky letěly a my jsme se najednou octli v důchodu.

 

Měli jsme sice spoustu času, ale na rekonstrukci nám chyběly peníze. Z toho, co jsme si během posledních let naspořili, bychom to nepokryli. Nelíbilo se nám, jak náš byt působí neútulně a vybydleně, zejména stará koupelna, kde bylo potřeba vyměnit obklady a předělat umakartové jádro.

 

Půjčku jsme si vzít nemohli, protože bychom ji neměli z čeho splácet, a naše dvě dcery, které obě platily hypotéky, jsme s tím obtěžovat nechtěli. Vždyť se nejednalo zas o tak nic důležitého.

 

Potom jsme v novinách objevili článek o Rentě z nemovitosti neboli zpětné hypotéce, která pomáhá seniorům plnit si sny. Jako první nás napadlo, že je to jen nějaká laciná hláška lákající na půjčku. Ony řádky v novinách nám však nedaly spát, a tak jsme si k produktu vyhledali další informace. Myšlenka zpětné hypotéky se nám postupně zamlouvala čím dál víc.

 

Zavolali jsme tedy na informační linku společnosti FINEMO.CZ, která Rentu z nemovitosti nabízí a nechali si zaslat předběžnou kalkulaci. Následně jsme se sešli s milou obchodní zástupkyní společnosti a probrali vše osobně. Velmi se zajímala o naši konkrétní situaci a do ničeho nás nenutila. Vše jsme probrali ještě s dcerami, protože jedinou nevýhodou bylo, že se o výši úvěru později sníží hodnota dědictví. Naše dcery si s tím nedělaly těžkou hlavu a podpořily nás, ať si splníme náš letitý sen.

 

Díky výplatě jednorázové částky Renty z nemovitosti jsme proměnili naši koupelnu v malou wellness místnost s nádhernými blankytně modrými obklady a tímto i zhodnotili náš byt. Člověk nikdy není starý na to, aby si splnil své sny, ať už jsou jakékoliv.

(nm)