Značení kompenzačních pomůcek syntetickou DNA pomáhá před zloději

I v letošním roce strážníci pokračují v úspěšném preventivním projektu značení kompenzačních pomůcek imobilních a hendikepovaných občanů města všech věkových kategorií pomocí speciální metody. Značení je bezplatné a cílem je maximálně přispět k ochraně majetku občanů.

Značení kompenzačních pomůcek probíhá pomocí syntetické DNA a je jedním z nejmodernějších prvků prevence majetkové trestné činnosti.

Ostravané, kteří užívají například mechanický vozík, chodítko, čtyřkolové vodítko, speciální kočárek pro děti či schodolez, si je mohou nechat strážníky označit a následně pak i zaregistrovat do databáze Městské policie Ostrava.

Takto označený předmět může odradit pachatele od odcizení věci. V případě krádeží pak toto označení dopomůže k rychlejšímu navrácení věci zpět jejímu majiteli.

Značení pomocí syntetické DNA je výjimečné také tím, že po nanesení na kompenzační pomůcku není vidět pouhým okem, ale pouze pod ultrafialovým světlem.

A co je pro označení kompenzačních pomůcek udělat? „Stačí si pouze sjednat termín v pracovní den na telefonním čísle +420 720 735 125. Imobilním občanům Ostravy provedeme značení přímo v bezpečí jejich domova, případně přímo u klientů ve stacionářích či obdobných zařízeních sociální péče,“ uvedla strážnice – preventistka Karin Mazzolini.

Projekt není časově omezen a je určen pro všechny věkové kategorie hendikepovaným a imobilním občanům statutárního města Ostravy.

Značení je bezplatné díky financování z dotace Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a prostředků statutárního města Ostrava.

Bližší informace ke značení kompenzačních pomůcek lze získat na webových stránkách Městské policie Ostrava www.mpostrava.cz.