Řidiči neprojedou v Ostravě po Slovenské k Mariánským Horám

Foto: Mapy.cz

Řidiči v Ostravě neprojedou kruhovým objezdem na Slovenské ulici ve směru na Mariánské Hory. Složitější je i cesta z Mariánských Hor na Hlučínskou ulici. Ostravské komunikace a. s. totiž začaly opravovat obruby na okružní křižovatce Slovenská, přes kterou se sjíždí do města z dálnice D1.

„Kruhový objezd bude ve směru na Hlučínskou ulici a dále na Sokolskou třídu do centra Ostravy průjezdný pro osobní auta. Se složitějšími objížďkami musí počítat nákladní doprava. Ve směru na Mariánské Hory čekají na Slovenské objízdné trasy veškerá vozidla,“ upřesnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř. Opravu si u firmy objednalo Ředitelství silnic a dálnic a  potrvá do 8. dubna.

Změna na Slovenské ulici se dotkne také městské hromadné dopravy. Autobusová zastávka Hálkova na Slovenské ve směru od Hlučínské ulice ke Švermově nebude v době opravy okružní křižovatky funkční, což se dotkne autobusových linek 24 a 32. Jejich trasa je ve směru na Mariánské Hory upravena a silničáři prosí cestující veřejnost, aby sledovala informace ostravského dopravního podniku o trasování MHD v daném místě.

Pokud jde o objízdné trasy, ty jsou pro nákladní dopravu i osobní auta vyznačeny po ulicích k dálnici D1. Směrem od Hlučínské ulice na Mariánské Hory se objíždí snadno, díky využití velkého kruhového objezdu na dálnici. Při cestě z Mariánských Hor k Hlučínské je objížďka složitější. Pro nákladní dopravu vede po ulicích Palackého, Na Náspu, Chemická a dále na D1. Řidiči osobních aut projedou od Mariánských Hor k Hlučínské přes centrum města.

(nm)