Pod rouškou tmy kradli ve firmě hliníkové odlitky

V polovině března v nočních hodinách vyjížděli strážníci na základě oznámení o vloupání do jedné z firem v Ostravě-Kunčičkách. Krátce po příjezdu na místo se se jim pak poblíže firmy podařilo zadržet dvojici zlodějů hliníkových odlitků.

De 14. března krátce po druhé hodině ranní oznámil na linku 156 pracovník jedné z firem na ulici Lihovarská v Ostravě-Kunčičkách, že v areálu firmy zaznamenal pohyb dvou podezřelých osob.

Operátor linky ihned na místo vyslal nejblíže situovanou hlídku. Té se podařilo krátce po příjezdu na místo nedaleko areálu firmy zadržet dva podezřelé muže s objemnými batohy.

Strážníci proto vyzvali oba muže, aby jim ukázali obsah svých batohů. V těch oba muži ukrývali hliníkové odlitky, o kterých svorně tvrdili, že je nalezli na blízké haldě.

Verzi nálezu odlitků na haldě však strážníci obou mužům vyvrátili poté, co jejich fotografie předložil strážník oznamovateli. Ten na nich bezpečně poznal muže, kteří se pohybovali v areálu firmy. Oznamovatel rovněž hlídce potvrdil, že hliníkové odlitky pochází z areálu firmy.

Na základě svědecké výpovědi pak oba muži (28,40) „kápli božskou“ a doznali se strážníkům, že hlinkové odlitky odcizili skutečně z kontejneru, který se nacházel v areálu firmy.

Jak se později ukázalo, nešlo o jejich první krádež a s majetkovou trestnou činností již měli oba své zkušenosti.

Vzhledem k okolnostem případu byli oba muži předání kolegům z Policie České republiky.

(ab)