FNO ZÍSKALA NOVÉ SPRCHOVACÍ LŮŽKO OD SPOLEČNOSTI LIBERTY OSTRAVA

Zástupci vedení společnosti Liberty Ostrava oficiálně předali vedení FN Ostrava a Kliniky úrazové chirurgie mobilní koupací lůžko s hydraulickým ovládáním. „Na naši Kliniku úrazové chirurgie jsou přiváženi pacienti nejen z Moravskoslezského kraje, spektrum případů, které se k nám dostanou je velmi různorodé. Můžeme s jistotou říct, že takovou pomůcku budeme využívat denně“ řekl při předání daru ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Jeho slova podpořila také vrchní sestra kliniky Bc. Miroslava Berková.“ Umývání imobilního pacienta na lůžku je pro personál velmi náročné, ale hlavně to nezajišťuje soukromí zraněnému. S tímto mobilním lůžkem odjede sestra do koupelny, kde provede hygienu v intimním prostředí“.

Zástupci vedení Fakultní nemocnice Ostrava se s novým managmentem jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu shodli na tom, že vzájemná spolupráce dnešním předáním daru rozhodně nekončí.

„Uvědomujeme si, že naši zaměstnanci jsou po vážných úrazech, které se někdy bohužel stanou, převezeni ke specializovanému ošetření právě k Vám do Fakultní nemocnice. Mohu Vás ujistit, že nové vedení společnosti má zájem s vaší nemocnicí i dál úzce spolupracovat,“ vysvětlil Ing. Tomáš Telúch, výrobní ředitel pro finální výrobu a člen představenstva společnosti Liberty Ostrava.

Primář Kliniky úrazové chirurgie MUDr. Vladimír Ječmínek, Ph.D.,MBA řekl, že v případě pracovních úrazů je vedení kliniky vždy v úzkém kontatku se zaměstnavatelem, kterému poskytne o zdravotním stavu zraněného přesné informace.

Na Klinice úrazové chirurgie je měsíčně hospitalizováno přes 200 pacientů. Ambulantní ošetření vyhledá denně nejméně 80 zraněných. Novou mobilní vanu s hydraulickým ovládáním využije ročně více než 500 pacientů.