Upozornil na sebe nerespektováním dopravního značení

Řidič se zákazem řízení, který za volantem neměl co dělat, na sebe upozornil strážníky nesprávným způsobem jízdy uplynulý víkend v Ostravě-Porubě, kdy přímo před policejním vozidlem odbočil do zákazu vjezdu na jednosměrnou pozemní komunikaci.

Když v sobotu 6. dubna krátce před třetí hodinou odpoledne projížděla hlídka na nábřeží Svazu protifašistických bojovníků v Ostravě-Porubě, zaregistrovala před sebou pomalu jedoucí osobní motorové vozidlo Škoda-Felicia.

Řidič tohoto vozidla po krátké chvíli přímo před policejní vozidlem odbočil do přilehlé jednosměrné ulice Komenského. Při odbočení ovšem nerespektoval dopravní značku zakazující vjezd vozidlům na jednosměrnou pozemní komunikaci.

Vzhledem k podezření ze spáchání přestupku řidičem odbočujícího vozidla se hlídka rozhodla vozidlo předepsaným způsobem zastavit.

Při následné kontrole dokladů později zjištěný 21letý řidič strážníkům uvedl, že řidičský průkaz u sebe nemá. Lustrací v centrálním registrů řidičů hlídka zjistila, že řidič má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku. Řidič strážníkům ovšem tvrdil, že o vysloveném zákazu řízení neví.

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky, která si celou věc i s řidičem převzala.

V letošním roce se jedná o čtvrtý takovýto případ. V loňském roce pak strážníci předali kolegům dvacet dva řidičů, kteří za volantem neměli co pohledávat.

(ab)