Místo v huti pracovali zaměstnanci Liberty Ostrava už podvanácté v neziskových organizacích

75 zaměstnanců huti Liberty Ostrava letos využilo možnosti vyměnit svůj běžný pracovní den za den pomoci v neziskových organizacích v Ostravě a okolí. Letos odpracovali v 15 neziskových organizacích celkem 562,5 hodiny, což představuje finanční hodnotu přibližně 175 000 korun.

Pracovníci huti například uklízeli zahrady, čistili okapy, štípali a skládali dříví, malovali, prováděli různé opravy, dělali společnost seniorům i duševně̌ nemocným a také se seniory tvořili vánoční dekorace a zdobili perníčky pro jejich mikulášskou besídku.

„Pomoc vždy vítáme a i tento rok děkujeme za pomocníky z huti. Byli skvělí. Pomohli nám rozebírat kola na náhradní díly, vytahovat osky z nábojů zadních kol a opravovat a mýt kola pro benefiční prodej,“ řekl Daniel Ščigel, vedoucí koordinátor projektu Kola pro Afriku.

Dny firemního dobrovolnictví, kdy pracovníci vymění běžnou pracovní náplň za pomoc v neziskových organizacích, huť pořádá už od roku 2008. Část zúčastněných obvykle pomáhá v organizacích, s nimiž v roli dobrovolníků spolupracuje dlouhodobě. Některá pracoviště huti zase pojmou tuto příležitost jako formu team-buildingu.

(nm) Foto: Liberty Ostrava a.s. Zaměstnanci štípali a ukládali dřevo v Charitě Sv. Alexandra