JUNIORKA VYHRÁLA NA PŮDĚ BRNA

Juniorka si připsala na konto další vítězství. Svěřenci Daniela Tchuře porazili v neděli ve Slavkově u Brna domácí Zbrojovku 3:2. Dvakrát se v koncovce znovu prosadil David Buchta, vítěznou trefu si připsal Jakub Bolf.

KOMENTÁŘ

První slovo mohl mít ovšem kanonýr minulého víkendu Ondřej Chvěja, který po brejku obešel gólmana, ale toho na čáře zastoupil jeden z obránců. Zbrojovka kontrovala střelou do tyče, ale skóre otevřel Baník zásluhou Buchty, který už sólový únik hokejovým blafákem dotáhl do gólového konce.

Ve druhé půli se s brankami roztrhl pytel. Pachlopník v 55. minutě srovnal střelou z dálky, ale už za dvě minuty si Ostravané vzali vedení zpátky dalším brejkem Buchty, který tentokrát z pozice pravého křídla přelstil brankáře křižným zakončením po zemi. Sedm minut před koncem se za záda domácích obránců dostal ještě Bolf a ranou na bližší tyč zaskočil gólmana. Brno už v poslední minutě pouze snížilo zblízka Ziklem.

OHLASY TRENÉRŮ

Daniel Tchuř: “Chlapi odehráli hodně slušný zápas proti silnému soupeři, předvedli jsme hlavně dobrou týmovou práci, navíc podpořenou i individuálními výkony. Hráči, kteří tam byli, zaslouží pochvalu. Dřeli, makali, hráli nadoraz a bylo z nich cítit, jak moc chtějí ten zápas vyhrát.”

Branky: 55. Pachlopník, 90. Zikl – 32. a 57. Buchta, 83. Bolf. FC Zbrojovka Brno: Mrázek – Pyš, Gáč, Moučka, Kroutil (63. Holman), Pachlopník, Bariš, Chyla (81. Nomilner), Zikl, Batelka, Jambor. FC Baník Ostrava: Murin – Russmann, Dolba, Kubík, Lehnert – Bolf (87. Blejchař), Kaloč, Mooc, Ptáček (69. Paraskevas) – Buchta, Chvěja (8. Tůma).