ONE MAN SHOW: BANÍK – PŘÍBRAM 3:0

Večer jednoho muže. Duel Baníku s Příbramí se stal galakoncertem kapitána Milana Baroše, který pří vítězství 3:0 soupeře skolil čistým hattrickem. Na druhý hattrick v barvách Baníku mu postačilo pouhých 46 minut hry a nebýt ještě několika výborných zákroků příbramského brankáře Švengera, mohlo být branek klidně i více.

KOMENTÁŘ

Zatímco Robert Hrubý už po nepříjemném zranění žeber usedl mezi náhradníky, Václav Procházka zůstal ještě v civilu a kouč Bohumil Páník dal důvěru totožné základní sestavě jako na Slovácku.

A ačkoliv Příbram v duchu předchozích dvou utkání nastoupila i na Městském stadionu s otevřeným hledím, Baník jí za snahu o útočný fotbal rychle vytrestal: Milan Baroš v 5. minutě prokázal svoji extratřídu, zády k bráně si na prsou ztlumil centr Lukáše Pazdery a přes hlavu zaskočil gólmana Švengra. Úchvatný moment a jubilejní 50. Barošův gól v první lize!

Lepší start v nesnesitelném vedru domácí asi nemohl potkat. Baník se dostal do pohody a nebezpečím zaváněly i pokusy Holzera a Jiráska. Ale opět skóroval znovu až Baroš, který se ve 22. minutě zavěsil na volný přímý kop Martina Filla a hlavičkou trknul balon podél brankáře do sítě.

Baník už tím spíše v ukrutném vedru nemusel bláznit a mohl spořit síly. Příbram dvakrát pohrozila zásluhou rychlonohého Matouška, ale v obou případech mu zatrhli cestu k bráně Fleišman a Pazdera.

Druhá půle už se nesla zcela po herní linii Baníku. Hlavně kapitán Baroš stále neměl dost a obranu Příbrami větral jako zamlada. Když mu v 51. minutě předložil Diop balon jako na zlatém podnosu, Baroš poděkoval přesně mířenou bombou pod břevno a po pěti a půl letech se mohl radovat z hattricku v baníkovském dresu.

Góly mohly být klidně i čtyři. Ale další Barošův projektil v 61. minutě Švenger zpacifikoval a stejně to dopadlo i o čtvrthodiny později.

I tak baníkovci dohrávali v pohodě. Nakonec možná až moc velké, čehož málem využil šest minut před koncem Průcha, ale zblízka hlavičkoval jen do boční sítě a Baník na Městském stadionu drží už 315 minut bez inkasované branky.

OHLASY TRENÉRŮ

BOHUMIL PÁNÍK: „Milan Baroš dnes znovu ukázal svůj formát. Obzláště ty první dva góly byly pro vývoj velice důležité. Podali jsme ucelený výkon, pomohla nám první branka a mužstvo si začalo věřit. Ale Příbram ze začátku zlobila, měla tam tři situace, kdy to měla nalité. Na rozdíl od nás jim to tam ale nespadlo.

JOSEF CSAPLÁR: „Oba celky potěšily, byl to hezký fotbal. Výsledkem se však potěšil Baník. Byl to fotbal chytrého s hloupým, my jsme neproměňovali šance, byli jsme zbrklí, nekvalitní. Naopak góly jsme dostávali po dětských chybách.“

______________________________________________________________________

Branky: 5. Baroš (Pazdera), 22. Baroš (Fillo), 51. Baroš (Diop). Rozhodčí:Ardeleanu – Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Jirásek. FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš (81. O. Šašinka), Jirásek (64. Hrubý), Holzer (85. Granečný) – Baroš, Diop. 1.FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel – Fantiš, Kilián (57. Katidis), Květ, Matoušek, Rezek (64. Průcha) – Hlúpik (46. Slepička).

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava