Moc soutěží, málo hráčů

Foto: TJ OSTRAVA KST

Předposlední hrací víkend sezony 2023/2024 odehrály všechny tři ligové celky, které v klubu TJ OSTRAVA KST působí, bohužel ne všude se mohlo nastoupit v plném počtu, natož v plné sestavě. Tomu také samozřejmě odpovídaly výsledky jednotlivých soutěží.

Prvoligový celek měl dva výjezdy. V sobotu 2. 3. se utkali s Moravskou Slavii Brno, o den později v neděli s Novým Jičínem. Krutou pravdou je, že ani na jeden ze svých zápasů v tomto hracím víkendu nemohlo „céčko“ nastoupit v plném počtu.

Start do utkání v Brně nevyšel nejlépe z důvodu nedostatku našich hráčů, Na jihu Moravy startoval pouze Vít Kadlec a Radim a Jindřich Morávkovi. Ale i tak hráči TJ Ostrava KST předvedli poměrně slušný výkon a dlouho s domácím mužstvem drželi krok, nicméně na celkové vítězství jim chyběly body Víta Kadlece, který zažil velice podprůměrný víkend. Bodoval pouze jednou a to se podepsalo na celkovém výsledku 10:7 pro domácí hráče.

Podobný scénář se opakoval také druhý hrací den. V Novém Jičíně nastoupilo stejné trio a opět chyběly body člena našeho extraligového „béčka.“ Bratři Morávkové byli v neděli stoprocentní, a pokud by se jim podařilo přidat o bod víc, radovali by se z překvapivé výhry. To se bohužel nestalo, museli se spokojit alespoň s remízou.

Celek v 2. lize už dlouhé tři kola neochutnal skvělý pocit vítězství a v sobotním duelu naši hráči prohráli poměrem 3:10 v Orlové, kdy ze čtveřice Jonáš Rak, Filip Válek, Daniel Vitásek a Oliver Vincenec dokázali bodovat jen první dva jmenovaní.

V nedělní bitvě na půdě ostravského TTC to nebylo o moc lepší. Základ sestavy, který tvořil Jonáš Rak doplnili Jan Lisztwan, Jaroslav Jůza a Jakub Plachta, nicméně i tak prohráli poměrem 10:5. Družstvo se tak dále trápí a stále setrvává na desáté, barážové příčce.

Na rozdíl od zbytku ligových celků, hráči ve třetí lize zaznamenali veledůležité vítězství. Silná čtverka ve složení František Chaloupka, Jaroslav Jůza, Jan Lisztwan a Jan Krupník smetla poměrem 10:1 soupeře z Valašského Meziříčí. Na sobotní vítězství, ale navázat nedokázali. Lehce pozměněná sestava, kdy Jardu Jůzu s Honzou Lisztwanem nahradili Dan Vitásek a Filip Válek prohrála s favoritem celé soutěže, Novým Jičínem 2:10. I tak se po jednom vítězství posunuli na 8. příčku tabulky, a utekli prozatím sestupovým polím. O konečném pořadí rozhodnou poslední kola a proto by rozhodně neměli nic podcenit.

 

Tomáš Kindl