Z Ostravy na pódia světových kapel a DJs

Foto: High Lite Touring

Profesionalita a tvrdá práce je při pořádání koncertů podmínkou úspěchu. Za každou úspěšnou kulturní akcí se skrývá spousta práce. Pokud jste letos navštívili některou z velkých kulturních akcí, jakou byla například Colours of Ostrava, možná jste si neuvědomili, že se za přípravou takového festivalu skrývá obrovské množství práce spousty lidí, kteří musí vše do detailu naplánovat, připravit, dojednat podmínky s účinkujícími a udělat spoustu další mravenčí práce, jejímž výsledkem jsou nadšené davy účastníků.

 

Příprava koncertu začíná několik měsíců předem

Nejprve je třeba pozvat účinkující a sestavit časový harmonogram. Tato část se v průběhu příprav neustále upravuje a přizpůsobuje podmínkám zúčastněných umělců. Vždy je třeba být připraven operativně změnit plán, když náhodou některý z účastníků například onemocní.  Je potřeba zhotovit nákresy, návrhy a vše důkladně několikrát odzkoušet, protože jakékoli překvapení v průběhu samotné akce by mohlo být velmi nepříjemné.

Ani samotná finální realizace celého projektu není jednoduchá – naopak se jedná doslova o zkoušku ohněm. I přesto, že byl projekt dokonale předem připraven, Murphyho zákony nás učí, že co se může pokazit, to se také pokazí. Organizátoři tak v průběhu akce musí hasit spoustu menších i větších nepředvídatelných problémů, a to tak, aby účastníci pokud možno nic nepoznali.

IMG_7315
Foto: High Lite Touring

Velké kulturní akce vyžadují spoustu zkušeností

full logo II

A pokud jste si letošní Colours of Ostrava užili, vězte, že za jejím úspěchem stojí kromě umělců také profesionální tým High Lite Touring s.r.o , firmy, která letos slaví již čtvrt století své úspěšné existence.

Za tu dobu se z malé garážové firmy vypracovala mezi světovou špičku a zajistila dokonalý audiovizuální zážitek desetitisícům diváků nejen na festivalu Colours of Ostrava, ale také na monstrkoncertech interpretů světových jmen, jako jsou například Sting, Metallica, Red Hot Chilli Peppers nebo AC/DC. Základem jejího úspěchu je nejen nejmodernější audiovizuální technika od předních světových výrobců, ale také precizní organizace a naslouchání potřebám klientů, kterým se High Lite Touring vždy snaží vyhovět.

WhatsApp Image 2022-11-12 at 13.07.18

Z Ostravy až na přední světové stage

Zorganizovat a technicky zajistit koncert či festival pro desítky tisíc lidí vyžaduje tah na branku a precizní promyšlení každého detailu, což bylo od začátku krédem pana Martina Dudy, majitele firmy High Lite Touring.

Svým klientům, mezi které dnes již patří největší hvězdy českého i světového showbusinessu, poskytuje firma kompletní scény, dokonalé ozvučení a osvětlení s pomocí nemodernější současné techniky. Špičková technologie je však pouze jedním ze základů, na kterých stojí úspěch této ostravské firmy.

Tím druhým, možná ještě důležitějším, je profesionální a špičkově proškolený personál. Základní tým čítá asi 30 lidí, ale během akcí, jako byly například koncerty MIRAI v O2 Aréně, zajišťuje veškerou logistiku i stovka zkušených profesionálů. Až tedy příště přijdete na koncert vaší oblíbené kapely, vězte, že za dokonalým zvukem a osvětlením stojí desítky či stovky lidí, kteří se starají, aby byl váš kulturní zážitek co nejdokonalejší.

(kp)