Podnapilý řidič taxíku byl zadržen hned po ránu

Podnapilého 28letého řidiče taxíku, který usednul za volant pod vlivem alkoholu, zadrželi v úterý 15. listopadu hned po ránu strážníci v Ostravě-Hrabůvce. Strážníkům nadýchal 1,9 promile alkoholu.

Minulé úterý krátce před osmou hodinou ranní přijal operátor linky 156 anonymní oznámení o řidiči vozidla taxislužby, který jeví známky podnapilosti a na ulici Horní v Ostravě-Hrabůvce měl usednout za volant vozidla Ford.

Operátor tísňové linky na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta po příjezdu na místo zaregistrovala odjíždějící vozidlo Ford, které vyjelo bez rozsvícených světel. Řidič vozidla zaujal hlídku i díky túrováním motoru na nejbližší křižovatce. Při snaze o rozjezd vozidla se mu zřejmě nedařilo zařadit rychlostní stupeň.

Hlídka se proto rozhodla předepsaným způsobem pomocí majáků a světelného signálu STOP řidiče vozidla ihned zastavit.

Při vyžádání dokladů potřebných k řízení vozidla a komunikaci s řidičem strážníci pojali podezření, že řidič vozidla je skutečně pod vlivem alkoholu. Podezření pak potvrdila následná dechová zkouška. Při této řidič vozidla nadýchal 1,9 promile.

Vzhledem k tomu, že řidič byl podezřelý ze spáchání trestného činu, strážníci jej na místě zadrželi a předali kolegům z Policie České republiky.

(ab)