Derby starých gard 30. prosince!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Jaký by to byl konec roku, kdyby se v jeho závěru nekonalo „Silvestrovské derby“ starých gard Baníku Ostrava a Vítkovic? Prapodivný, zvláštní. A proto se derby samozřejmě hrát bude, a to 30. prosince od 11 hodin na umělé trávě městského stadionu!

Oba týmy už oznámily své předběžné nominace. V té baníkovské se to znovu hemží spoustou zajímavých jmen. „Věřím, že omluvenek bude co nejméně, ale jisté je, že fanoušci se mohou znovu těšit na velmi zajímavá jména. Jsme v kontaktu i s Milanem Barošem, bude záležet na jeho programu, ale já věřím, že bychom se jeho účasti mohli dočkat,“ uvedl Petr Zajaroš, manažer baníkovské staré gardy.

Zatímco vítkovická soupiska už mnoho jmen hráčů, kteří kdysi váleli první ligu, nenabízí, protože prvoligové časy Vítkovic už jsou hodně vzdálené, baníkovská sestava je ligovými jmény doslova nabitá. Ještě jedno přislíbené jméno stojí za zvláštní pozornost. Sestavu Staré gardy Baníku ozdobí jeden z nejlepších českých stoperů všech dob Libor Radimec! A to opravdu stojí za to přijít se na letošní derby podívat!

Předběžně nahlášené sestavy pro letošní „Silvestrovské derby“:

Baník Ostrava: Bernady, Laštůvka, Tuhý – Bolf, Radimec, Šlachta, Drozd, Veselý, Tchuř, Zd. Pospěch, Páleník, Zajaroš ml, Kiša, Čáp, Antalík, Svatonský, Joukl, Racko, Pikonský, Fischer, Daněk, Samec, Papadopulos, Lukeš, Varadi, Mičola, Baroš. Trenéři: Radimec, Antalík, Daněk, Šrámek, Staš.

Vítkovice: Grigar, A. Twardzik – Stařičný, Freisler, Malcharek, V. Cverna, Martinčík, Janík, O. Kušnír, Baránek, Motyčka, Levčík, Kovář, Lišaník, Valenčín, D. Rygel, Moravčík, Mikulenka, Lokša, Rozhon, Mydlo. Trenéři: Ivan Kopecký, Josef Kalus, Lubomír Vlk, Bohuš Keler. Masér: Petr Tomis

(pd) Zdroj FC Baník Ostrava