Kuriozity z linky 156

Foto: Statutární město Ostrava, městská policie

Rok 2023 se pomalu blíží ke svému konci. Byl rokem nelehkým, a to nejen pro ostravské strážníky. Přestože se v rámci výkonu služby ženy a muži v uniformách setkávali v letošním roce s řadou vážných i méně vážných situací, na lince 156 nechyběly ani ty kuriózní či lehce úsměvné.

Záhada ztraceného kufru

Na tísňovou linku 156 oznámil zřejmě roztržitý pán, že na nádraží v Ostravě-Svinově ponechal svůj kufr. Když se pro něj později vrátil, kufr se tam již nenacházel. Pátrání po kufru bylo zastaveno až poté, co strážník obsluhující kamerový systém zjistil, že pán sice na nádraží Ostrava-Svinov skutečně byl, ale přišel tam již bez kufru. Po tomto zjištění si pán vzpomněl, že kufr zřejmě zapomněl ve vlaku.

Městská policie jako zprostředkovatel seznámení opravdu nefunguje

Jednoho podvečera zavolal na tísňovou linku 156 zřejmě momentálně zamilovaný muž, který požádal operátora linky o informace z kamerového systému. Konkrétně požadoval informace o tom, kam přesně jelo vozidlo, které před malou chvílí míjel na křižovatce ve svém vozidle. Důvodem požadovaných informací měla být nádherná řidička, která projíždějící vozidlo řídila. Volajícímu operátor linky vysvětlil, že tyto informace nelze poskytnout a bylo mu doporučeno, ať k vypátrání sympatické řidičky využije jiných možností, např. sociálních sítí.

Zpívající muž, z jehož talentu obyvatelé okolních domů šílí

Jedné májové noci vyjížděla hlídka k muži, který měl zpívat pod okny jednoho z obytných domů zamilované písně. Intenzitu svého zpěvu zvyšoval natolik, že podle oznamovatele obyvatelé okolních domů z jeho zpěvu šíleli. Hlídka strážníků s oním mužem vyřešila rušení nočního klidu. Poté muž z místa odešel a obyvatelé okolních domů tak mohli dále, a hlavně v klidu pokračovat ve spánku.

Prasklá guma od tepláků

Jednoho letního podvečera oznámila mladá žena na linku 156, že před malou chvílí míjela postaršího muže, který se před ní obnažoval tím způsobem, že měl stažené tepláky. Hlídka na místě označené oznamovatelkou skutečně nalezla na lavičce muže v teplácích. Ten hlídce potvrdil, že zaregistroval v jeho blízkosti rychle procházející ženu. V době, když kolem něho procházela se však úmyslně neobnažoval. V danou chvíli mu totiž praskla guma u tepláků, a proto došlo jeho obnažení.

Bažant ničí na sídlišti zaparkovaná auta

Rozrušený muž oznámil na linku 156 , že se na parkovišti u zaparkovaných vozidel objevil agresivní bažant. Ten zřejmě přilétl z přilehlého lesoparku a začal s velkou intenzitou klovat do pneumatik zaparkovaných vozidel, které mohl, dle oznamovatele, tímto klováním poškodit. Strážníci na místě bažanta nenalezli a oznamovateli doporučili informovat o situaci místní myslivecké sdružení.

(nm)