ŽIVOT V KARANTÉNĚ: VÝBĚHY, TABATA, FITNESS

Výběhy ve volné přírodě, tabata, fitness. Baníkovci mají za sebou první tři dny individuálního režimu. Jak ho někteří z nich tráví a snáší?

DANIEL HOLZER

“Dostali jsme tréninkový plán na celý týden, ve kterém jsou běhy a síla formou tabaty. Připadám si jako o předsezonním volnu, kdy běháme podle plánu, a přiznávám, že moc mi to nevyhovuje. Mám radši tréninky na hřišti s klukama. Naštěstí je hezké počasí, tak se běhá a cvičí docela přijemně. Chodím běhat v rodném Havířově nebo v Ostravě do Komenského sadů, případně do Bělského lesa. Volný čas v karanténě trávím doma s přítelkyní u Netflixu, s kamarády hrajeme playstation online, nebo se jdu na chvilku projit se psem.”

ADAM JÁNOŠ

“Já ještě po zranění ramena netrénuju, začíná mi to od příštího týdne. Právě si sháním běžecký pás a budu pomalu začínat. Jinak to zatím snáším celkem dobře. Naštěstí máme zahradu, tak aspoň chodíme s malým na zahradu. A hraju FootballManagera. S Lalkym (Milanem Lalkovičem) jsme si dali takovou výzvu, že postoupíme ze šesté anglické ligy do Premier League.”

FILIP KALOČ

“Bydlím poblíž Bělského lesa, nejvíce času v rámci přípravy trávím tam. Mám tam asi kilometrový okruh. Pak samozřejmě cvičím doma s vlastními pomůckami. Co se týče karantény, tak to dvakrát příjemné není. Chybí mi šatna a společné tréninky, ale hlavně zápasy. Vlastně ani nevíme, kdy se bude nebo nebude hrát. Snad to brzy skončí a všechno bude v pořádku. Ale je tu i pozitivum – můžu si online dodělat školu.”

JIŘÍ FLEIŠMAN

“Nic moc to pro mě není. Základní výbava boty na běh a rouška, no jak říkám, nic moc pro fotbalistu. Ale situace v Evropě je vážná, zdraví všech je na prvním místě a beru to jako nutné řešení. Zatím jsem pořád v Ostravě a vybral jsem si na běhání areál u bývalé cementárny, kde je docela pěkný okruh. Musíme plnit plány. Snad jen to nebude trvat dlouho. Vždycky je lepší příprava s mužstvem, než někde sólově. Přeju si, ať to celá země ve zdraví zvládne a zanedlouho se sejdeme všichni zase na stadionech.“

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava