Moravskoslezský kraj spustil portál Spolu to dáme

Pomáháme si navzájem v Moravskoslezském kraji – Spolu to dáme. To je podtitul webové stránky, kterou zřídil Moravskoslezský kraj. Lidé tu mohou ode dneška nabízet a využívat dobrovolnickou pomoc.

„Doba je napjatá. Lidé se obávají o své zdraví a zdraví svých blízkých. Nevíme, kdy se naše životy vrátí do normálu. O to důležitější je držet spolu a respektovat nastavená pravidla. Děkuji proto všem lidem, kteří jsou ohleduplní ke svému okolí, nemyslí jen na sebe, ale také na ostatní, sousedy, kolegy v práci, babičku odvedle,“ uvedl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák.

Dodal, že dobrovolnickou pomoc mohou na tomto portálu nabízet jednotlivci i organizace. V domácnostech, pobytových sociálních službách, všude tam, kde je kvůli koronaviru potřeba pomoci.  „Je to jakási ‚burza práce“ – pohlídám děti, nakoupím, uklidím, ušiju roušku. Prostě lidé budou jejím prostřednictvím nabízet a využívat potřebnou pomoc,“ upřesnil hejtman Ivo Vondrák.

Na adrese spolu.msk.cz se dobrovolníci zaregistrují, uvedou svoje kontaktní údaje, a pak podle typu nabízené pomoci budou aplikací vedeni k dalšímu postupu. Kromě obsahu nabízené činnosti je možné zadat i místo, kde má být pomoc realizována. Potom už budou dobrovolníci kontaktováni samotnými žadateli o pomoc, kteří se rozhodnou nabídku využít.

Na stránkách je samozřejmě možné konkrétní pomoc také vyhledávat. Dobrovolníci mohou prostřednictvím aplikace svoji nabídku také spravovat, pokud budou už vytížení nebo se rozhodnou činnost ukončit, tak mohou svoji nabídku deaktivovat,“ řekl náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil s tím, že pro zajištění ochrany osobních údajů nejsou kontaktní údaje dobrovolníka zveřejněny. Kontakt mezi dobrovolníkem a zájemcem o pomoc se uskuteční zasláním kontaktních údajů zájemce o pomoc na email dobrovolníka.

„Ukazuje se, že řada lidí v našem kraji je ochotná i v této složité době nabídnout své možnosti a pomáhat ostatním. Jsem za to velmi rád a děkuji. Právě v těchto časech je klíčová vzájemná pomoc a solidarita, a to nejen ve smyslu distribuce materiální pomoci, ale i třeba v možnosti podpořit se navzájem prostřednictvím hlídání dětí nebo třeba úklidu v domácnosti. Pevně věřím, že společně to opravdu dáme,“ ubezpečuje náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Vzhledem k tomu, že tato aplikace, nabízí mnohem více možností a také kvůli tomu, aby krajská pomoc byla centralizována na jednom místě rušíme kontakt podpora@msk.cz.

Nová krajská webová stránka Spolu to dáme.

(nm)