Fotografie havířů můžete zasílat až do konce dubna

Značný zájem zaznamenal Archiv města Ostravy v rámci výzvy ke sdílení fotografií předků v hornických uniformách. Jen za uplynulý víkend poskytly desítky lidí celkem 150 fotografií. Před tím už do archivu dorazilo zhruba dvě stě dalších fotografií. S ohledem na výrazný zájem veřejnosti město Ostrava prodloužilo termín pro sběr fotografií až do konce dubna. Za všechny poskytnuté fotografie děkujeme.

Lze připomenout, že město sbírá dobové fotografie s hornickou tématikou u příležitosti 27. setkání hornických měst a obcí České republiky, které se bude v Ostravě konat od 8. do 10 září 2023. Materiály budou použity při přípravě prezentace hornického setkání s názvem FAJRONT!!! a pro potřeby prezentace a propagace města a jeho historie. Skoro v každé ostravské rodině byl nějaký havíř – dědeček, tatínek, strýc. Přivítáme fotografie předků v hornické uniformě, v pracovním oblečení či další hornickou tématikou.

Naskenované fotografie společně s krátkými příběhy, které se k nim váží, lze stále až do konce dubna 2023 posílat na e-maily Archivu města Ostravy, konkrétně jozef.serka@ostrava.cz nebo na martin.jurica@ostrava.cz. Další informace k hornickému setkání s názvem FAJRONT!!! lze nalézt na webu fajront.ostrava.cz. Lidé se v září mohou těšit například na hornický průvod, výstavu věnovanou historii hornictví a hornických spolků na Ostravsku, komentované prohlídky, připravovány jsou však i slavnostní ceremonie a mše svatá.