DOHODA. PRODLOUŽENÁ RUDNÁ JE ODBLOKOVÁNA

Dobrá zpráva pro Ostravany. Patovou situaci týkající se dostavby čtyřsetmetrového úseku se podařilo odblokovat. Pokud nedojde k dalším průtahům, úsek by se mohl dostavět v průběhu příštího roku a obyvatele Poruby přestanou obtěžovat nekonečné kolony aut.

K dokončení nové silnice mezi Ostravou a Opavou schází dostavět 400 metrů. Kvůli tomuto nedostavěnému úseku denně tisíce řidičů musí chybějící úsek složitě objíždět. Kolony automobilů sjíždějí z Rudné do ulice 17. listopadu a podél fakultní nemocnice a Vysoké školy báňské jedou po Opavské a až za hypermarketem Globus se napojují na novou silnici mezi Ostravou a Opavou.

Nyní se podařilo patovou situaci vyřešit. Díky iniciativě kraje a města Ostravy se podařilo domluvit ústupky na straně investora – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), i na straně Občanského sdružení Skalka, které stavbu blokovalo. ŘSD vyjde vstříc obyvatelům této lokality a postaví nové protihlukové stěny.

S tímto řešením souhlasí dosavadní odpůrci stavby. Bez nového řešení protihlukových stěn by nestáhli procesní námitky, které blokovaly vydání potřebných stavebních rozhodnutí. ŘSD čeká ještě jednání o nové podobě lávky, která přemostí silnici, i o finančním vyrovnání.

Náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka poděkoval primátorovi Ostravy Tomáši Macurovi, ostravskému magistrátu i dalším institucím, že se snažily najít řešení, aby se mohl zablokovaný úsek dostavět.

Díky dohodě začne řízení o vydání nového stavebního povolení, které bude obsahovat již oběma stranami odsouhlasené provedení protihlukových stěn. Jestliže nenastanou další komplikace, mohl by být chybějící úsek dostavěn během roku 2020.

(ab) Zdroj: Město Ostrava