Zoo Ostrava přivítala čtvrtmiliontého návštěvníka

Branami ostravské zoologické zahrady prošel v neděli 18. června dopoledne návštěvník s pořadovým číslem 250 000. Letošním čtvrtmiliontým návštěvníkem se stal člen rodiny, která do zoo přijela z Krnova.

Čtvrtmiliontým návštěvníkem Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava se stal člen rodiny Kešelovy z Krnova. Rodina obdržela pamětní list a upomínkové předměty. Zoo Ostrava zaznamenává v posledních letech obrovský zájem ze strany veřejnosti a i dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům nejen města Ostravy, ale celého moravskoslezského regionu i Česka. Významnou část tvoří také turisté z Polska. Pro obyvatele polského příhraničí je zoo v Ostravě nejbližší zoologickou zahradou, ale v posledních letech přijíždějí turisté i ze vzdálenějších oblastí Polska.

V loňském roce poprvé v historii překročil počet lidí, který do ostravské zoo zavítal, hranici 600 000. Se vzrůstajícím počtem návštěvníků zejména ze vzdálenějších míst roste také počet těch, kteří do zoo přijedou autem. Proto začalo být stále obtížnější najít místo na parkovištích u zoo. S tím teď výrazně pomůže nový parkovací dům, který byl u zoo otevřen na začátku června. Motoristům nabízí bezmála 200 dalších parkovacích míst. Otevřen je každý den.

Foto: autor Vladimír Adámek a archiv Zoo Ostrava.