ŽENY BANÍKU ZAHÁJILY NADSTAVBU VYSOKÝM VÍTĚZSTVÍM

Úspěšně vstoupily ženy Baníku Ostrava do nadstavbové části Moravskoslezské ligy žen. Nad Novými Sady zvítězily 7:1 a nadále jsou vedle rivalek z Havířova hlavními adeptkami na postup do druhé ligy.

Střeleckou pohodu proti Novým Sadům prokázaly „Baňky“ především v první půli. Na úvodní gól, k němuž Ostravankám pomohla chyba novosadské brankářky, navázaly domácí hráčky v první půli dalšími čtyřmi trefami. „A skóre mohlo být ještě vyšší, kdybychom byli v koncovce koncentrovanější,“ řekl trenér Milan Páleník.

Ve druhém poločase už skóre tolik nenarůstalo. „Dali jsme prostor i dalším hráčkám a trochu se to na naší hře projevilo. Druhý poločas už byl trochu neurovnaný,“ pravil Milan Páleník. Také druhý poločas však Baník vyhrál, byť mnohem těsněji. Znamená to, že Ostravanky čtyři kola před koncem soutěže dále drží pozici na špici tabulky a s ní i naději na postup do druhé ligy.

BANÍK OSTRAVA – NOVÉ SADY 7:1 (5:0)

Branky Baníku: Vojtková 3, Kutnerová 2, Sobková, Klempířová.

BANÍK: Havrlantová-Sabacká (45. Kretková), Kremserová, Szeifová, Klempířová-