VÍTĚZEM TFA OSTRAVSKÁ VĚŽ SE STAL MICHAL BROUSIL

Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje se stal absolutním vítězem a nejtvrdším hasičem na prvomájové TFA Ostravská věž 2019, rovněž byl první ve věkové kategorii A do 34 let. Druhý celkově byl Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, bronzový Petr Plaček z HZS Pardubického kraje. Oběma patří druhé a třetí místo ve věkové kategorii A profesionálních hasičů.

Ceny nejlepším předávala společně s ředitelem HZS Moravskoslezského kraje brig. gen. Vladimírem Vlčkem starostka městského obvodu Vítkovice Radomíra Vlčková. Na start pravděpodobně nejnáročnějšího závodu TFA („Nejtvrdší hasič přežije“) v rámci Evropy se postavilo sedm desítek závodníků a závodnic z celé ČR, Slovenska a Polska.

Závodníci absolvovali v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín na čtyřech úsecích. Cíl byl tradičně na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower (zde posedmé, předtím se pětkrát běhalo na věž ostravské Nové radnice) podle známého jamajského sprintera.

Počasí bylo v industriální Dolní oblasti Vítkovic po celou středu 1.5.2019 slunečné a příjemné. Diváků stovky, hlavně rodinky s dětmi, akce byla spojena se Dnem otevřených dveří v Dolních Vítkovicích.

Ve věkové kategorii HZS B od 35 do 44 let zvítězil polský profesionální hasič Martin Zdzieblo, druhý byl Michal Přecechtěl (HZS Olomouckého kraj), třetí David Kubiš (HZS Jihočeského kraje).

V kategorii C 45+ vyhrál stejně jako loni Daniel Kouřil (hasiči SŽDC Česká Třebová). Vítězem kategorie dobrovolných hasičů se stal Jiří Tkaný z SDH Babice (okres Třebíč).

Mezi šesti statečnými ženami, které měly trať jen trošku snazší než muži, kralovala Marie Zezulková z SDH Stará Bělá (část Ostravy).

Neztratili se ani závodníci z HZS Moravskoslezského kraje, který tradičně tuto vysilující soutěž organizoval. Petr Tešnar skončil v kategorii A na 6. místě, Roman Viej v kategorii B bral brambory (loni a předloni zde byl celkově třetí a v kategorii A druhý), Miroslav Balada v kategorii C byl pátý.

Výsledky zde: https://tfa.hzscr.cz/ostrava/vysledky.php?kategy=0&useky=0