Rekonstrukce Sportovního areálu Poruba byla dokončena

Foto: Autor Marek Schön

Rekonstrukce Sportovního areálu Poruba byla dokončena a objekt tak nabídne moderní sportoviště se vskutku širokým spektrem využití. Neschází potřebné zázemí, doplněny byly komunikace. Rekonstrukce areálu byla rozfázována do dvou etap. Celkové náklady na druhou etapu dosáhly výše 166 milionů korun.

Další naše nové sportoviště nabídne lidem smysluplnou možnost trávení volného času, moderní prostory mohou využít jak registrovaní sportovci, sportovní kluby, ale i obyvatelé, kteří chtějí sportovat a trávit volný čas pohybem. Neschází třeba workoutová hřiště či dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky. Podpora sportu je pro nás zásadní a tento zbrusu nový sportovní komplex opět rozšíří možnost ve městě si zasportovat. Rozsah rekonstrukce areálu, dobudovaného v roce 1974 byl značný, a téměř padesát let užívání se na areálu podepsalo, kýženou modernizaci si zasluhoval. Děkuji všem, kteří pomohli záměr realizovat,“ konstatoval Jan Dohnal, primátor města.

Druhá etapa rekonstrukce areálu obsáhla výstavbu hlavní fotbalové travnaté plochy a atletického 400 m oválu s technickými sektory a tribuny pro 1 000 diváků, tréninkového travnatého hřiště, víceúčelového hřiště s umělým povrchem pro házenou, volejbal, nohejbal, tenis nebo streetball, čtyři workoutová hřiště s posilovacími a cvičebními prvky a dětského hřiště. Součástí této fáze rekonstrukce bylo i vybudování nového vstupního objektu s šatnami, občerstvením a venkovní terasou, skladovým a technickým zázemím.

„Vybudovaná sportoviště, ať už se jedná o hřiště, atletickou dráhu nebo sektory, splňují parametry pro soutěžní zápasy a utkání a věřím, že zde naše domácí týmy získají co nejvíce úspěchů a vítězství. Poděkování tedy patří statutárnímu městu Ostrava a dále všem, kteří se na rozsáhlé rekonstrukci podíleli, konkrétně projekční kancelář CHVÁLEK ATELIÉR a dále generální dodavatel stavby, akciová společnost Zlínstav.“ doplnil Jaroslav Kovář, jednatel městské společnosti SAREZA.

Starostka městského obvodu Poruba Lucie Baránková Vilamová doplnila: „Na otevření areálu se netrpělivě těší registrovaní i rekreační sportovci. Poruba získá moderní a důstojné sportovní zázemí, které našemu obvodu citelně dlouho chybělo. Otevření Sportovního areálu Poruba bude svátkem nejenom pro náš obvod, ale i pro celé město.“

(nm)