Projet se zadarmo na sdílených kolech už nestihli

Foto: Městská policie Ostrava

Projet se na sdílených kolech po neomezeně dlouhou dobu a bez zaplacení pronájmu bylo zřejmě cílem dvou nezletilých chlapců, kteří v neděli odpoledne v Ostravě-Přívoz na ulici Hlučínské poškodili GPS modul dvou sdílených jízdních kol. Odjet z místa už ale nestihli.

V neděli 15. května 2022 po čtvrté hodině odpoledne zaregistroval strážník obsluhující kamerový systém na točně Černý potok dva mladíky, kteří se nezvyklým způsobem zajímali o dvě sdílená jízdní kola.

Jak se později ukázalo, jejich záměrem nebylo si sdíleného kola řádně pronajmout. Pravidla pro vypůjčení sdílených jízdních kol se pokusili obejít poškozením GPS modulu.

Sdílená kola nejprve přesunuli za budovu tramvajové smyčky. Domnívali se, že ve stínu budovy nebudou tolik vidět. Neměli ale zřejmě tušení, že se přesunuli přesně do místa, které zabírá kamera.

Následně použili hrubé síly k rozbití GPS modulů.  Z místa však na poškozených jízdních kolech neodjeli. Byli zadrženi hlídkou, kterou na místo vyslal strážník obsluhujícím kamerový systém.

Strážníci na místě zjistili poškození GPS modulů na obou sdílených jízdních kolech. Společnost Nextbike pak vyčíslila způsobenou škodu částkou 6000,- Kč.

Dva nezletilci (11,10) byli předáni zákonným zástupcům a celou věcí se bude dále zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte.

(nm)