Druhý ročník benefičního fotbalového turnaje z jeviště na hřiště

Z fotbalového turnaje z jeviště na hřiště. Foto: DPB

Herci moravskoslezských divadel vymění opět jeviště za hřiště a utkají se na travnatém pažitu (respektive umělém trávníku). Přátelské klání pořádá Divadlo Petra Bezruče a výtěžek bude věnován Fakultní nemocnici Ostrava, která vytvoří také jeden tým.

Už druhý ročník oblíbené akce s názvem Z jeviště na hřiště se uskuteční 11. června od 14 hodin v prostorách Tělovýchovné jednoty Ostrava, Varenská 3098/40a (vedle OC FUTURUM), vstupné je dobrovolné.

 

herci a kopačky?

Benefiční fotbalový turnaj moravskoslezských divadel se letos 11. června dočká už svého druhého ročníku. Kde se ale zrodil nápad vyměnit jeviště za hřiště a vyzvat ostatní divadla k fotbalovému klání? „Pokud si dobře vzpomínám, s tím nápadem přišel kolega Vojtěch Říha, pak ale odešel do Klicperova divadla v Hradci Králové a zůstaly po něm zkoušecí papuče a nápad na fotbalový turnaj (ten měl na rozdíl od rozpadajících se papučí nějakou perspektivu),“ říká herec a fotbalista amatér Vojtěch Johaník. „První ročník byl na účast trochu skromnější, ale o to více jsme si ho užili. Už od začátku jsme si říkali, že by to měl být ‚tradiční turnaj‘. No, a jak jinak vytvořit tradici než pravidelným opakováním. Ale hlavní hodnotou je, že se potkáme s ostatními kolegy z divadel. Každá sezóna by měla končit nějak radostně a k tomu ten turnaj vlastně slouží,“ pokračuje Johaník.

 

přátelské klání napříč divadly

Srdečně zveme všechny diváky na tribuny! Návštěvníci se mohou těšit na fotbalová esa z Divadla Petra Bezruče, Studia G a Těšínského divadla. „Doufali jsme ve větší zájem. V ostatních divadlech se trochu báli, nejen o své zdraví, ale také o citlivá herecká ega, která těžko snášejí jakoukoli prohru. My se o zdraví nebojíme, protože čtvrtým týmem letošního ročníku je Fakultní nemocnice Ostrava. A o naše ega se nebojím, jdeme totiž vyhrát!“ dodává s úsměvem Vojtěch Johaník.

Turnaj bude slavnostně zahájen ve 14 hodin a na hřišti postupně předvedou své fotbalové umění všechna zúčastněná družstva. Diváci a fanoušci se rozhodně nudit nebudou. Kromě fandění na tribuně si mohou užít také ostatní sportovní nabídku areálu a občerstvení.

 

benefice pro fakultní nemocnici ostrava

Akce však není pořádána pouze za účelem zábavy a sportovního adrenalinu, ale zejména kvůli podpoře dobré věci. Získané peníze ze vstupného na tuto netradiční fotbalovou událost poputují do Fakultní nemocnice v Ostravě. „Velmi si vážíme nadšení, a hlavně projevené podpory ze strany divadelníků a všech umělců, kteří se do této benefiční akce se zápalem vrhli a celou ji opět zorganizovali,“ říká náměstkyně ředitele FN Ostrava pro ošetřovatelskou péči Andrea Polanská z Fakultní nemocnice Ostrava.

(nm)