PREVIEW: BANÍK – ZLÍN (SOBOTA, 16:30)

Minisérie tří domácích utkání vrcholí. Baník se po pohárovém triumfu s Hradcem Králové a ligovém vítězství nad Příbramí utká na Městském stadionu se Zlínem. Zápas má výkop v sobotu v 16:30.

Zlín má nepochybně na víc, než by zatím mohla indikovat aktuální ligová tabulka. Svěřenci Josefa Csaplára se však po pěti utkáních bez vítězství propadli na třinácté místo.

„Nečeká nás nic lehkého. Zlín jsme viděli i v posledním utkání proti Jablonci, ve kterém měl vyšší Instat index než Jablonec, což se moc nevidí. A je to důkaz toho, že Zlín byl v tom zápase lepší, jen výsledek tomu neodpovídá,“ konstatoval kouč Bohumil Páník.

Současná zlínská šňůra bez výhry by pro Baník měla být zavádějící. Za podobných okolností totiž Zlínští přijeli do Ostravy i na jaře a tehdy zvítězili 2:1.

„Přesně tak,“ vzpomenul si i ostravský trenér. „Tu sérii neberu v úvahu. Beru výkon toho mužstva a schopnosti těch hráčů, kteří tam jsou. Vždycky je to tak, že mužstvo s negativní sérii se to snaží odčinit a zabrat.“

Podle něj současný Zlín zdobí snaha o kombinační herní projev. „Mají tam spoustu ‚herních‘ hráčů. Dokázali Jablonec přikovat na jeho polovinu. Jestli Jablonec přešel ve druhém poločase čtyřikrát půlící čáru, tak to bylo moc, vůbec neohrozil bránu. Naopak Zlín dobře kombinoval, Jablonec to ale ubránil,“ prohlásil Bohumil Páník.

Zlín přijede do Ostravy bez svého potrestaného nejlepšího střelce Tomáše Poznara, který rozhodl jarní zápas. „Tady to tehdy uhrál on. Byl u dvou gólů. To, že nebude hrát, ale moc neznamená. Je tam druhý vysoký hráč, který má spoustu zkušeností a taky umí dát gól,“ řekl kouč na adresu Wágnera. „Budou rozhodovat detaily, disciplína, nasazení, což věřím, že u našich hráčů bude. Máme výhodu toho, že jsme poslední domácí utkání zvládli.“


12. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 18 bodů) – Zlín (13. místo, 10 bodů)

Sobota 16:30, Městský stadion

Rozhodčí: Machálek – Moláček, Vaňkát


Nejlepší střelci: Kuzmanovič, Smola (3) – Poznar (3)

Absence: de Azevedo, Jánoš, Pazdera (všichni zranění) – Poznar (4 ŽK), Vraštil, Janetzký, Hlinka (všichni zranění)

Komu hrozí stop: Fillo, Procházka, Smola (všichni 3 ŽK) – Jiráček (3 ŽK)


BANÍK VS ZLÍN V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 26 / 11-11-4 43:25

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš 4 – Poznar 3

Nejvyšší výhra: 5:2 (26. října 2008)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. dubna 2009)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (1. BŘEZNA 2019)

BANÍK – ZLÍN 1:2 (0:0)

BRANKY: 25. BAROŠ – 20. JIRÁČEK, 64. POZNAR. ŽK: HRUBÝ, PROCHÁZKA, BAROŠ, FLEIŠMAN – ČANTURIŠVILI, BAČO, RAKOVAN, POZNAR. ČK: 73. HRUBÝ. DIVÁCI: 9994.

BANÍK: LAŠTŮVKA – PAZDERA, PROCHÁZKA, STRONATI, FLEIŠMAN – KUZMANOVIČ (78. ŠINDELÁŘ), MEŠANINOV (61. FILLO), HRUBÝ, HOLZER (69. GRANEČNÝ) – BAROŠ, DIOP. TRENÉR: PÁNÍK.

ZLÍN: RAKOVAN – LI. HOLÍK, P. BUCHTA, BAČO, BARTOŠÁK – HLINKA – ČANTURIŠVILI (89. HRONEK), JIRÁČEK, PODIO (90. HNANÍČEK), DŽAFIČ – POZNAR (82. JAKUBOV). TRENÉR: PIVARNÍK.

(pd) Zdroj:FC Baník Ostrava