PREVIEW: BANÍK – LIBEREC (ÚTERÝ, 20:00)

Zápas, který definitivně nerozhodne, ale mnohé může vyjasnit. Baník v úterním třetím kole nadstavby FORTUNA:LIGY přivítá na Městském stadionu Liberec a výsledek lecos naznačí v boji obou týmů o konečné páté místo. Utkání startuje ve 20:00, lístků je v pokladnách dostatek.

Baník má už po třech dnech dnech možnost zapomenout na porážku v Jablonci. „Těžké to bude pro oba, Liberec navíc musí ještě cestovat. Nehledal bych v tom výhodu ani nevýhodu,“ řekl asistent trenéra Jan Somberg ke skutečnosti, že oba týmy budou hrát už po třech dnech.

Baníkovci se na jaře s Libercem potkali na Městském stadionu už dvakrát: vyhráli 2:1 v lize a stejným poměrem i v prodloužení MOL Cupu. Teď by se hodila třetí výhra do sbírky.

„Liberec má kvalitu. Ukázal to se Slavií, kterou potrápil, ukázal to na Spartě. Nám se bohužel venkovní zápasy nevyvedly, musíme udělat vše pro to, abychom Liberec potřetí porazili. Hlavně musíme dávat góly, protože proměňování šancí nám dělalo problémy v posledních kolech,“ podotkl Jan Somberg.

V kádru se ke konci sezony kupí zdravotní problémy. Už nějaký čas s nimi laborují Milan Baroš, Jakub Šašinka, Denis Granečný a o víkendu nemohl hrát ani Adam Jánoš. „Je to na vážkách u více hráčů, uvidíme, jak se to vyvine po pondělním večerním tréninku,“ naznačil Jan Somberg.


FORTUNA:LIGA finále – 3. kolo

Baník (5. místo, 45 bodů) – Liberec (6. místo, 43 bodů)

Úterý 20:00, Městský stadion

Rozhodčí: Matějček – Moláček, Myška.


Nejlepší střelci: Kuzmanovič (9) – Kozák (7)

Absence: Baroš, J. Šašinka, Granečný (všichni zranění), Jánoš (nejistý start) – Malinský, Oscar (oba 2 ŽK), Oršula, Mikula (oba zranění), Karafiát (nejistý start)

Komu hrozí stop: Procházka, Mešaninov – Nešický, Kozák, Fukala, Breite (všichni 1 ŽK)


BANÍK VS LIBEREC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 50 / 12-16-22 48:66

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš, Heinz 3 – Nezmar 8

Nejvyšší výhra: 3:0 (17. května 2000, 22. září 2013)

Nejvyšší prohra: 0:6 (30. srpna 2014)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (16. ÚNORA 2019)

BANÍK – LIBEREC 2:1 (0:0)

Branky: 57. Baroš, 70. Diop – 80. vlastní. Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Vlček.ŽK: Pazdera – Kozák, Mara, Karafiát, Breite, Musa. Diváci: 10.798.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Hrubý (79. Jirásek), Holzer (88. Šindelář) – Kuzmanovič (67. Diop), Baroš. Trenér: Páník.

Liberec: Nguyen – Mikula (86. Pázler), Karafiát, Kačaraba, Hybš – Breite, Mara – Potočný, Nešický (69. Musa), Pešek (75. Malinský) – Kozák. Trenér: Hornyák.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava