OSTRAVSKÉ MUZEUM ZVE NA VÝSTAVU Z DOB PRVNÍ REPUBLIKY

Veřejnost má šanci zažít a dozvědět se více z dob první republiky díky výstavy v Ostravském muzeu. Výstava nese jméno Ostrava 1918 – 1938. Zahájení celé akce proběhne ve středu 26. září v 17 hodin. Hned po vernisáži je přichystán jazzový koncert na Masarykově náměstí od 18 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na historické dokumenty, předměty denní potřeby, nábytek nebo obrazy. K vidění budou i fotografie a modely architektury. V neposlední řadě některé z vystavených kusů připomenou významné osobnosti. Toto a mnohem víc nabídne Ostravské muzeum. Všechny exponáty se budou týkat ostravského  společenského a kulturního života v době první republiky. Zvláštnosti celé výstavy se stane jedinečný Ostravský filmový žurnál sestavený z autentických dokumentů a snímků o Ostravě v meziválečném období. Tato jedinečnost má připomínat sté výročí od vyhlášení Československa. Na výstavu můžete zavítat po celý konec roku.

Ve středu 26. září se hned po vernisáži bude konat koncert s názvem Jazz za železnou oponou. Masarykovo náměstí uslyší hudbu od šedesátých po osmdesátých let. Hudba se rozezní od 18 hodin. Celý koncert zavzpomíná a uctí památku Ladislava Martoníka, Ladislava Gerharta, Karla Velebného a Evy Olmerové. Těšit se můžete na skupinu Jazz Hostages a Dášu Libiakovou. Celé vystoupení je bezplatné.

Celá výstava je finančně podporována statutárním městem Ostrava a jejím primátorem Tomášem Macurou.

(ab)Zdroj:www.ostrava.cz