Student a Job 2022

Jste rodiči deváťáka a řešíte společně, na jakou školu povedou jeho další kroky? Již studujete a rozhodujete se, zda pokračovat ve studiu na vyšší odborné škole nebo zda se vrhnout do zaměstnání? Nebo momentálně přemýšlíte o změně kariéry a hledáte nové zaměstnání? V tom případě neváhejte navštívit veletrh škol, vzdělávání a pracovních příležitostí Student a Job, který proběhne v pátek a v sobotu, 25. a 26. listopadu 2022, na výstavišti Černá louka vždy od 9 do 18 hodin.
 
Na veletrhu se bude prezentovat na 50 škol nejenom z Moravskoslezského kraje. Půjde o školy technického, humanitního i uměleckého zaměření, gymnázia a učiliště. Starší studenti se seznámí s vyššími odbornými školami a představí se také Univerzita obrany z Brna. Na veletrhu budou přítomni zástupci škol, tedy vyučující nebo samotní studenti. Žáci tak získají informace o všem, co je pro ně při studiu důležité a mohou se sami doptat na to, co je o dané škole zajímá.
Partnerem veletrhu je Úřad práce ČR, který si v rámci doprovodného programu pro mladistvé uchazeče o zaměstnání připravil seminář. Jeho cílem je seznámit uchazeče o situaci na trhu práce a pomoct jim při volbě oboru a případně budoucího povolání. Současně bude všem k dispozici stánek Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání.
Projekt Future Leaders představí základní principy dosahování cílů a efektivní práce na nich. Těšit se můžete také na přednášku cestovatelek Deny a Carol, které vás seznámí s lowcost cestováním.
Hospodářská komora České republiky a regionální partneři připravili odbornou technickou soutěž Talenty pro firmy T-PROFI. Soutěž bude probíhat přímo na veletrhu v pátek 25. listopadu od 9 hodin. Jejím cílem je posílit roli zaměstnavatelů při zvyšování kvality odborné přípravy, prohlubuje spolupráci škol a firem a propaguje odborné vzdělávání. Hlavním úkolem soutěžících bude v časovém limitu postavit a zprovoznit zařízení na bázi polytechnické stavebnice.
Veletrh je vhodný také pro uchazeče o zaměstnání. Volné pracovní pozice zde budou nabízet firmy z odvětví IT, gastronomie, zastoupení zde budou mít také pracovní agentury. Letos poprvé bude navíc součástí veletrhu, v sobotu 26. listopadu od 10 do 16:30 hodin, mezinárodní veletrh pracovních příležitostí Jobspin Job Fair. Ten si klade za cíl propojit uchazeče o práci, hlavně z řad expatů hovořících anglicky, s mezinárodními zaměstnavateli napříč Českem, Polskem a Slovenskem.
Všichni návštěvníci jsou zváni, vstup na veletrh je zdarma.
 

Aktuální informace sledujte na www.studentajob.czInstagramu a Facebooku.

Foto: Facebook událost Student a Job
(ab)