Ostravské komunikace opraví dlážděné přechody pro chodce

Foto: Ilustrační Ostravské komunikace

Ostravské komunikace zahájí od pondělí 17. července opravy na přechodech pro chodce přes Jeremenkovu a Halasovu ulici v Ostravě – Vítkovicích. Protože jde o specifické dlážděné přechody ve vzájemné křižovatce obou zmíněných ulic, budou muset silničáři v daných místech úplně vyloučit provoz.

„V praxi to bude znamenat, že vyznačíme zákazy vjezdu do křižovatky s opravovanými přechody. Pro uzavřený úsek jsou určené objízdné trasy, které zajistí, aby se řidiči oblasti bezpečně vyhnuli a neohrozili naše kolegy,“ vysvětlil Tomáš Svoboda, vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací.

Objížďky povedou okolními ulicemi v Ostravě – Vítkovicích. Upozornění na neprůjezdnou křižovatku Jeremenkovy a Halasovy ulice motoristé potkají už na frekventovaných ulicích Ruská, Rudná a Místecká.

Práce na přechodech pro chodce budou zahrnovat bourání žulové dlažby a dlažebních kostek, frézování, úpravu podloží a následné pokládky žulové dlažby a dlažebních kostek a finální úpravy. Trvat by měly do 11. srpna.

„Jakmile budeme hotovi, přesuneme se na přechod pro chodce u školy v ulici Erbenova, opět tedy v rámci městské části Ostrava – Vítkovice. Půjde v podstatě o stejné rekonstrukční zásahy jako na Jeremenkově ulici. I na Erbenově tedy budeme muset dočasně zabránit vjezdu vozidel,“ avizoval výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř. Na Erbenově ulici se bude pracovat od 14. srpna do 1. září.

(nm)