OSTRAVA SE PŘIPOJÍ K OSLAVÁM OLYMPIJSKÉHO DNE BĚŽECKÝMI ZÁVODY

Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 75 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 19. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů T-Mobile Olympijského běhu po celé zemi. Ostrava hostí hned 3 závody včetně toho největšího v Porubě. Přidat se může každý, stačí si vybrat trasu a přihlásit se na www.olympijskybeh.cz do 12. června.

Radost z pohybu, zdravý životní styl a olympijské hodnoty má za cíl vyzdvihnout největší běžecká akce T-Mobile Olympijský běh, která každoročně rozběhává na počest založení Mezinárodního olympijského výboru desítky tisíc běžců po celé České republice.

„Za vším stojí myšlenka, že by se každý měl pohnout a jít si zasportovat. A kdy jindy než právě v den, kdy oslavujeme olympismus, sport a zdravý pohyb,“ říká Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru.

V Ostravě si mohou účastníci zaběhnout rovnou třikrát, a to v Komenského sadech, Hošťálkovicích a největší závod se uskuteční v Porubě v areálu baseballového stadionu Arrows. Zde čeká běžce atmosféra velké sportovní akce se servisem na nejvyšší úrovni. Vybrat si mohou trasu na 5 či 10 kilometrů, pro nejmenší závodníky jsou přichystány dětské závody a doprovodný program pro celou rodinu. Všichni se mohou těšit na setkání s olympioniky, nabitý startovní balíček, účastnickou medaili v cíli a fotky ze závodu zdarma.

Olympijskou myšlenku přijdou podpořit i atleti Pavel Maslák a Jakub Holuša. Pravidelnou účastnicí je i naše nejlepší stolní tenistka a účastnice posledních dvou olympijských her Iveta Vacenovská. „Běžeckých závodů jsem se nikdy neúčastnila, takže Olympijský běh je jediný a tradiční běh, kde poslední roky nechybím. Jsem ráda, že mohu být vzorem pro ostatní a motivovat je, aby se rádi hýbali a sportovali jako já,” říká Vacenovská.

Hlavní závody startují ve stejný čas na všech 81 závodech po celé republice, a to v 18 hodin skrze živé vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Děti vyběhnou na tratě o dvě hodiny dříve.

Registrace do závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz do 12. června. Startovné lze zakoupit od 150 Kč, na zlatý závod v Porubě od 500 Kč a děti do 15 let běží v rámci dětských závodů zdarma.

(ab)