Slavnosti pivovaru Ostravar se blíží. Ve sklepích pivovaru už zraje vylepšená Ostravar 12 !!!

Od minulého týdne  zraje ve sklepích pivovaru Ostravar čerstvá várka vylepšené Ostravar 12 pro letošní Slavnosti pivovaru. Největší oslava piva a hudby na Ostravsku se totiž nezadržitelně blíží. Slavnosti pivovaru Ostravar proběhnou 21. a 22. června a ostravští pivovarníci avizují už teď spoustu novinek. Tady je souhrn toho, co všechno vás na Slavnostech Ostravaru čeká.

 Kdy a kde?

Slavnosti pivovaru Ostravar,  které stejně jako v minulých letech potrvají dva dny, proběhnou tradičně v unikátním areálu ostravského pivovaru, ve kterém se pivo vaří již od konce devatenáctého století. Brány pivovaru na Hornopolní ulici číslo 57 se otevřou všem milovníkům skvělého piva a dobré hudby v pátek 21. června v 15.00 a v sobotu ve 13.00.  Po oba dva dny si budete moci vychutnávat výjimečnou atmosféru pivovaru až do 22. hodiny večerní.

Kam pro vstupenky?

Pokud se letos chystáte na Slavnosti vyrazit a ještě váháte s koupí vstupenek, rozhodně se je vyplatí koupit dopředu a včas. Jednodenní nebo dvoudenní vstupenky si můžete koupit již teď na na ostravar.cz/vstupenky, internetovém portále GoOut, Městských informačních centrech nebo Pivní pohotovosti. Je to nejen pohodlnější, ale také levnější, než vstupenky na místě.

V ceně vstupenky je tradičně půllitr piva na uvítanou zdarma. Vstupné dospělí (v předprodeji na 2 dny) 390 Kč, jednodenní 250 korun. Děti do 150 cm výšky v doprovodu dospělého zdarma.

Jaké pivo se bude letos pít?

Během slavností si můžete dát nejlepší piva z produkce ostravského pivovaru. Hlavním pivem letošního ročníku bude samozřejmě Ostravar 12 od nové generace ostravských sládků, která od svého uvedení na trh sklízí u všech milovníku piva velký úspěch. Kromě tohoto výtečného ležáku bude na čepu také Mustang, jehož obliba v Česku raketově roste. Můžete si dát i  Černou Barboru, která se může pochlubit titulem Nejlepší tmavý speciál Česka 2018. Chybět nebude ani speciál ze spilky Taros nebo nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák přímo ze sklepa.

Co všechno zažijete?

Slavnosti pivovaru Ostravar jsou akcí především skvělého piva a dobré hudby, který se odehrává v prostorách, kudy kráčela pivovarská historie našeho kraje. Navíc s unikátní možností ochutnávat pivo přímo z ležáckých sklepů. V průběhu Slavností si budete moci prohlédnout varnu, která je opravdovým srdcem pivovaru a nasát unikátní vůni spilky, kde se z mladého piva stává alkoholický nápoj. A po tomto zážitku si v klidu a v pohodě můžete třeba právě s půllitrem vychlazeného piva vychutnat skvělý koncert, zazpívat si, zatančit nebo si jen tak užívat neopakovatelnou atmosféru tohoto místa. Přesně o tom jsou tradiční Slavnosti pivovaru Ostravar.

Nejočekávanější novinky?

Organizátoři si letos kladou velký důraz na pivní tématiku, takže nás čeká nejbohatší pivní program v historii. Vůbec poprvé bude na Slavnostech otevřena diskusní a workshopová scéna. Návštěvníci budou mít díky tomuto novému konceptu možnost osobně pobesedovat se zajímavými hosty včetně nastupující generace mladých talentovaných sládků. Nově bude speciálním bodem pivního programu ochutnávka ostravské dvanáctky z legendárního tanku číslo 94, ze kterého degustují pivo výhradně významní hosté pivovaru. Navíc proběhne řada workshopů a komentovaných prohlídek, takže si pivní fajnšmekři, ale nejen oni, opravdu přijdou na své. Místo na exkurzích a workshopech si můžete zajistit online dopředu. Rezervaci budeme spouštět zhruba 14 dní před samotnými slavnostmi.

Jací headlineři nás čekají?

Hudební program Slavností bude letos opět velmi zajímavý a je opravdu z čeho vybírat. Ve 2 dnech se na 2 scénách objeví celkem 14 kapel. Na pódiu se vystřídají interpreti z Česka, Irska, Austrálie, Bosny a Hercegoviny. Ostravar vsadil na zkušené kapely, které v Ostravaru dobře znají.  V pátek uvidíme Divokýho Billa, který v lednu v O2 aréně předvedl vůbec nejlepší koncert za celou svoji kariéru a kapela, jak bylo patrné, je opravdu ve skvělé formě. V sobotu si nenechte ujít senzační bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv, jejíž hudba pro vás bude doslova živou vodou. Obě vystoupení začínají ve 21.00 na Ostravar Stage.

Kdo bude mít na Slavnostech premiéru?

Letos se v Ostravaru můžeme těšit na velmi atraktivní nováčky. Do Ostravaru míří kapely, které patří ke špičce svých hudebních žánrů. Mydy Rabycad jsou hvězdou elekropopu a najdete je v programech největších světových festivalů v Evropě a v Americe, kapela Jelen je tuzemskou jedničkou české folk countryové scény a lepšího rappera než je Marpo v současnosti v Česku budete asi jen těžko hledat

 

Mydy Rabycad- pátek 21.6., 18.00, Mustang Stage

Jelen – sobota 22.6., 15.00, Ostravar Stage

Marpo – sobota 22.6., 19.50, Mustang Stage

 Obecné informace

 Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. V předminulém roce oslavil 120 let od svého založení. Filosofií pivovaru Ostravar je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo. Více informací najdete na www.ostravar.cz.

(nm)