Opravy uzavřou Kratochvílovu ulici v centru Ostravy

Foto: Ostravské komunikace

Od pondělí 10. července uzavře kompletní oprava Kratochvílovu ulici v centru Ostravy. Rekonstrukce potrvá až do konce prázdnin a omezí jak automobilovou dopravu tak cyklisty. Hromadné dopravy se naopak nijak nedotkne.

„Prací máme naplánováno hodně. Půjde o odfrézování živičných vrstev, lokální sanace podloží, včetně výměny konstrukčních vrstev, opravy uličních vpustí, předlažbu dvojřádku z žulových kostek, lokální opravu obrubníků, výškovou úpravu hydrantů a další úpravy. Pak následuje pokládka nových živičných vrstev a dokončení celého povrchu,“ vysvětlil Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací, které mají opravu Kratochvílovy ulice na starosti.

Auta nebudou moci do opravovaného úseku vůbec vjíždět. (Výjimku budou mít jen státní instituce, které tam sídlí.) Změny se dotknou i ulic Hrabákova a Havlíčkovo nábřeží. Dočasně nebudou přístupná ani parkovací místa na Kratochvílově ulici a část parkovacích stání na Hrabákově a Havlíčkově nábřeží, kde bude nutné zřídit místa pro otáčení vozidel.

Cyklistický provoz bude omezen od výjezdu z Komenského sadů směrem k ulici Sokolská třída. V přímém směru z Komenského sadů do ulice Havlíčkovo nábřeží zůstane provoz zachován tak, jak jsou na něj cyklisté zvyklí. Na uzavírku i přesměrování aut i cyklodopravy bude upozorňovat dočasné značení.

(nm)