Na Ostravsku se zrodila nová hvězda

Veronika Vrublová (21) alias ViVi je krásná a velmi nadaná zpěvačka, písničkářka a skladatelka mainstreamové hudby, která vychází z moderní formy žánrů pop, rock, folk&country. V Americe je styl nazýván Bro country. Díky tomu bývá často označována jako česká Taylor Swift, která je i jedním z idolů Veroniky. Lidé si ji mohou také pamatovat z televizních obrazovek, stala se finalistkou soutěže Hlas Česko Slovenska, kde byla v týmu Pepy Vojtka, a také SuperStar.

DSC01889

Už v šestnácti měla kapelu, v níž hrají výborní muzikanti ze známých skupin, a skládá jednu píseň za druhou. Byla hostem narozeninového koncertu v pražské O2 aréně kapely Chinaski a na rádiu Čas její píseň V síni slávy zvítězila v hitparádě dokonce desetkrát! Sympatická a usměvavá blondýnka poskytla Našemu Městu rozhovor.

Jak vzpomínáte na show Hlas Česko Slovenska a SuperStar?

„V Hlasu jsem byla už v patnácti letech. Schválně jsem se naučila hrát na kytaru, abych se mohla při zpěvu sama doprovázet. Svoji skladbu jsem hrát nesměla, tak jsem si hit přetvořila podle sebe, což taky dělám ráda. Celkově ale v těchto show nemůžete být přirozený, sám sebou, jak jsem si já přála, jede se podle připraveného scénáře.“

Za sebou máte povedenou hymnu studentů Zkouškové a nový klip k písni Malá Jenny.

„Podobné pocity, jaké jsem prožívala na vysoké i já a které jsem vtiskla do písně Zkouškové, zažívají dnes a denně všichni studenti. Zkouškové není jen o stresu, ale dá se z něj vydolovat i nějaká ta skvělá party s přáteli. Tím také kompenzuji stres a napětí v nejnáročnějším období studentů. A Malá Jenny je má srdeční záležitost, na které se mnou spolupracovala kapela Poetika, v televizi ho vysílalo i Óčko.“

Snem každého interpreta je ale vydat vlastní CD?

„Samozřejmě i můj. Písničky na to mám a jsou tak různorodé, že by oslovily širokou skupinu lidí, což je také mým záměrem. V nejbližší budoucnosti mě ale čeká práce na dalším singlu s textařem Ondrou Fiedlerem ze skupiny Lenny a autorem hitu Toulavá. Mezitím chci vydávat vlastní nastříhaná videa s písničkami na youtube. Lidé mě tak lépe mohou poznat a já naopak mohu více s nimi komunikovat. Často totiž skládám písničky spontánně a zajímá mě odezva na ně.“

Sama sebe označujete jako multižánrového člověka.
„O tom je i můj pohled na hudbu. Nemám vysloveně vyhraněný styl. Líbí se mi různorodá hudba, kromě country i rap, hip hop, rock, pop. Mix stylů i hudebních nástrojů, třeba když akustickou kytaru doprovází housle či mandolína nebo do country se mísí hip hopové prvky. Mám ráda, když interpret vydá ze sebe i alternativu a nebojí se. Naopak nesnáším, když písničky na cédečku znějí hudebně i textově na stejné brdo.“

Vrublová 3

A v životě jste také takový typ?

„Ano. Strašně ráda se učím novým věcem, které mě nadchnout, a to vždy jedu naplno. Už na střední škole jsem začala malovat obrazy, nejraději mám abstrakce. Zajímám se o focení, natáčení, stříhání videí, muzikologii, kterou začnu studovat v Olomouci. Právě teď dělám speciální kurz baristy, protože mě uchvátila káva nejen svoji chutí, ale i historií a kreativitou. Mým životním stylem se ale stala strava a fitness. Cvičím každý den a jsem schopna jet na rotopedu i o půlnoci. Hned mám lepší náladu a více energie i uvolnění.“

Může za to cvičení a strava, že jste viditelně změnila svoje image?

„Za vše může potravinový detektiv. Nemám na mysli žádného chlapa, ale test na intoleranci potravin. Měla jsem velké problémy s pletí a díky testu jsem zjistila, že mému organismu nesvědčí mléko, kukuřice a mouka. Začala jsem se hodně zajímat o stravu a dokážu i poradit. Co se týče změny barvy mých vlasů, tak s blonďatmými se cítím mnohem lépe, protože ukazují moji veselou povahu. A také bych ráda zářila na pódiu jako ty moje vlasy.“

Co ovlivnilo, že jste se stala zpěvačkou?

„Možná i zážitek z dětství, když mi bylo šest let. Havířovské slavnosti tehdy moderoval Petr Rychlý. Během koncertu nastaly technické problémy, proto vyzval obecenstvo, zda si někdo nechce na pódiu zazpívat. Skákala jsem a křičela dokola a nahlas – já, já. A tak jsem poprvé do mikrofonu zpívala před tisíci lidmi písničku a měla úspěch. Mamka mě hned přihlásila do zpěvu a od té doby jsem i psala básničky a skládala vlastní písničky. A taky sklízela úspěchy v celostátních pěveckých soutěžích.“

Prý jste si účast v SuperStar předpověděla.

„Zjistila jsem to až později, když jsem při úklidu náhodou narazila na obrázek z deváté třídy, kdy jsme museli nakreslit své sny. Namalovala jsem se jako zpěvačka s blond melírem, která je ve finále úspěšné televizní soutěže. A nejen že se tak stalo, ale dokonce jsem jako hnědovláska dostala na natáčení příčesek s blond melírem.“

Veronika vystupovala i na charitativních akcích a nezapomíná ani na děti, kterým se už věnovala na střední pedagogické škole. Letos bude koncertovat na zážitkových táborech na Horní Bečvě. Více na www.taboryvbeskydech.cz

Ivana Žáková