Na Masters of Rock bude Ostrava

Prestižní festival bude brzy vyprodán

Na vůbec největším mezinárodním open air rockovém festivalu v republice, Masters of Rock bude mít své zastoupení i Ostravsko. S největšími hvězdami současnosti si v jednom areálu zahraje i ostravsko-bohumínská kapela Grog.

Banner_MoR17_990x200

Mezinárodní festival Masters of Rock, který proběhne od čtvrtka 13. do neděle 16. července v důvěrně známém a oblíbeném prostředí likérky R. Jelínek ve Vizovicích, patří už léta u ostravské rockové sekce k vůbec nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším. „Znamená to pro nás obrovskou poctu dostat šanci si zahrát na festivalu takového jména a rozměrů. Je to ta nejlepší odměna za léta, která věnujeme muzice,“ řekl Našemu Městu bubeník kapely Grog Roman Horníček. Její poslední, řádově páté, loňské album „Mona Lisa ze Stodolní“ sklidila u kritiků velký úspěch. Muzikanti totiž nejsou žádní nováčci, kapela se na rockové scéně pohybuje přes dvacet let a na nahrávce je to znát.

13724844_1131369923596108_699642465072927793_o

Jako jedna z hlavních hvězd vystoupí na festivalu světové kapela SABATON. Pro fanoušky je letos připraveno zcela exkluzivní a jediné vystoupení kapely za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Zpěvák Joakim Brodén chce ve speciální show zřejmě poděkovat za fanouškovské hlasy v anketě Český slavík, které ho vynesly na krásné páté místo v kategorii zpěvák! Pro celý SABATON jsou fanoušci v Česku zcela srdeční záležitostí a proto si připravili unikátní show, které předvedou pouze jedinkrát na světě.

IMG_1413

Tradičně se na festival kromě domácích příznivců mnoha rockových a metalových žánrů vydají i fandové z více než 35 zemí světa a to i ze vzdálených destinací. Zájem zahraničních fanoušků vzrůstá, a to nejen kvůli muzice, kterou více než dvěma desítkám tisíc návštěvníků ze dvou pódií pošlou ta největší jména současné metalové scény, ale taky pro vynikající a přátelskou atmosféru, která je pro festival tak typická. Letos je pro návštěvníky opět připraven zajímavý a specialitami obohacený čtyřdenní program.

Po dlouhých 25 letech pak vytáhnou hvězdní RUNNING WILD svou pirátskou vlajku v exkluzivním vystoupení právě na vizovickém festivalu, kde zahrají speciální set plný legendárních písní z celé své kariéry. VINCE NEIL, legendární hlas MÖTLEY CRÜE zahraje na festivalu všechny jejich slavné hity. Mezi další doposud potvrzené umělce patří KREATOR, EDGUY, EPICA, SAXON, PRETTY MAIDS, RAGE, STRATOVARIUS, SEPULTURA, PAIN, MOONSPELL nebo DELAIN s velmi speciálním hostem Marco Hietalem z Nightwish.

Loňský Masters of Rock byl kompletně vyprodán a u letošního XV. ročníku se očekává, že budou lístky vykoupeny v rekordním čase! Více se o dalších hvězdách, které vystoupí na této monstrózní akci, dozvíte na www.mastersofrock.cz

(iža)

Halamíček

Zpěvák skupiny Grog Dalibor Halamíček