Vítkovice míří v pátek do Hradce Králové

V pátek míří Vítkovice do Hradce Králové, kde se s místním Mountfieldem utkají v boji o potvrzení druhého místa v tabulce. 

VYNULOVALI LÍDRA A POTVRDILI FORMU

Vítkovické porážka s Brnem v závěru roku 2017 nikterak nerozhodila. Ostravané vstoupili do nového kalendářního roku impozantně, když doma srazili vedoucí Plzeň v souboji nejlepších týmů tabulky 3:0. Nedá se říci, že byli po celé utkání herně lepší, než Škodovka, nicméně dokázali udržet nejofenzivnější tým soutěže na nule a k tomu přidat tři trefy, zaslouženě tak vyhráli. „Viděli jsme atraktivní utkání, které mělo podobné parametry jako předchozí zápas s Kometou s tím rozdílem, že tentokrát jsme dali góly my. Plzeň má výborný tým, ne nadarmo jsou na vrcholu tabulky, což potvrdili i tady. O to víc jsme rádi, že máme tři body,“ konstatoval po duelu trenér Vítkovic Pavel Trnka.

HRADEC SE OKYSLIČIL V DAVOSU, POŘÁD JE VELKÝM FAVORITEM

Královehradečtí už dávno zapomněli na mizérii začátku sezony. Mountfield od druhé čtvrtiny soutěže potvrzuje roli jednoho z největších favoritů soutěže a velice rychle se vyškrábal do nejvyšších pater tabulky. Z druhého místa jej srazily právě až Vítkovice, ovšem aktuálně třetí tým tabulky na Severomoravany ztrácí jen 2 body. A stratég Václav Sýkora rozhodně neusíná na vavřínech, chce více a ze svého týmu ždímá, co to jde. Navíc myslí i na posilování kádru. V průběhu prosince přišel do mužstva z KHL zkušený útočník Radek Smoleňák a doplnil už tak silný výběr Hradce Králové. Nejlepším střelcem týmu je aktuálně Rudolf Červený, ale v produktivitě s ním drží krok stálice Jaroslav Bednář. Za zmínku stojí určitě i lídr zadních řad, Lotyš Oskars Cibulskis. Mezi brankáři má výborná čísla nyní Jaroslav Pavelka, ale jedničkou byl dlouho Patrik Rybár, který je ovšem podle informací z klubu kvůli zdravotním problémům mimo hru. Sílu Hradce násobí i účast na prestižním Spengler Cupu v Davosu, kde se mu po pěti letech podařilo vyrovnat úspěch Vítkovic, když se probojoval do semifinále soutěže. Specialitou Spengler Cupu je hokej ve vysoké nadmořské výšce, který všechny účastníky díky okysličení dobije energií. Hned po návratu Mountfield vydoloval body z ledu Chomutova a nyní si brousí zuby na druhé Vítkovice, jejichž místo by rád převzal zpět. A to má ještě jeden zápas k dobru.

OSTRAVANÉ MUSÍ POKRAČOVAT V ZAPOČATÉ CESTĚ

Dva body náskoku nad Hradcem v tabulce pro Vítkovice v podstatě nic neznamenají. V přímém duelu o druhé místo, navíc na ledě soupeře, potřebují být Ostravané maximálně ostražití a podat co nejlepší výkon, aby navázali na plzeňský úspěch. „I když to nějak zvlášť neřešíme, víme, jakou máme s Hradcem letos bilanci. Hradec je z našeho pohledu jedním z největších favoritů soutěže. Jsme sice v horních příčkách, ale jak už zápas s Plzní ukázal, pořád máme v naší hře určité rezervy. Proto i v duelu s Hradcem musíme jít tou nastoupenou cestou, kterou jsme šli v utkání s Plzní, ale i s Brnem. Pokud chceme uspět, musíme opět předvést maximální týmovost, bojovnost, odhodlanost, to vše spojeno s pokorou a přirozeným respektem. Určitě je to pro nás velká výzva a čekáme hodně těžký zápas, ve kterém cesta k úspěchu povede jen přes minimálně stejný výkon, jako proti Plzni a Brnu,“ připomíná hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Zápas 37. kola Tipsport Extraligy mezi Mountfield HK  a HC VÍTKOVICE RIDERA hostí královehradecká ČPP Aréna v pátek 5. ledna od 18:00 hodin. Utkání je možné sledovat na komunitním webu hokejka.cznebo textovou online reportáží na serveru onlajny.com. Změny stavu a zajímavé informace sledujte na sociálních sítích HC VÍTKOVICE RIDERA.

(nm) zdroj: text a foto HC VÍTKOVICE RIDERA, http://www.hc-vitkovice.cz/