Spanilou jízdu béčka zastavilo Zlínsko

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Nic netrvá věčně, a také série neporazitelnosti béčka Baníku je po třinácti utkáních u konce. Svěřenci Josefa Dvorníka podlehli v neděli na Bazalech Zlínsku 0:1, přesto zůstávají v čele MSFL o dva body před Uničovem.

Jakoby hned první akce naznačila, že dnes Baník nebude mít svůj den. Hosté už po dvaceti sekundách měli vyloženou šanci, jíž ale Sova sám před Markovičem pohřbil špatným zakončením. Po půlhodině už takové štěstí domácí neměli. Naopak. Rohový kop si na malém vápně Měkota velmi nešťastným zásahem nohou poslal do vlastní branky.

Baník se snažil, ale soupeř byl v defenzívě obezřetný a do velkých šancí ho nepouštěl. Když už, tak v 55. minutě dorážku Jamiua z brankové čáry odvrátila hostující defenzíva. Před koncem se ještě vyznamenal Markovič proti příležitosti Kašpárka, baníkovcům se ani přesto v závěru nepovedlo zachránit alespoň bod.

_________________________________________________________________________

STATISTIKY: Poločas: 0:1. Branka: 30. Měkota vlastní. Rozhodčí: Budovič – Šimoník, Jurajda. ŽK: Říha, Měkota – Krakovčík, Russmann, Kalina.