POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU V ZOO OSTRAVA: MNOHO TVÁŘÍ OCHRANY PŘÍRODY

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dovolujeme si Vám pozvat do ostravské zoologické zahrady na přednášku, která proběhne mimo pravidelný cyklus. Uskuteční ve čtvrtek 21. března od 16 hodin a bude pojednávat o tom, jak různorodá může být ochrana přírody…

Co pro vás znamená ochrana přírody a živočišných druhů? Jaký je rozdíl mezi ochranou zvířat v národním parku a záchranným programem v zoo? A jak vypadá ochrana přírody mimo chráněná území? Umíte si představit, jaké to je, žít v Africe a mít kolem domu lvy a slony? Lze se s tím vypořádat? A je ekoturismus vždy tím nejlepším řešením a máme se bát trofejního lovu?

Pokud si kladete podobné otázky, nebo ve Vás minimálně vzbudily zvědavost, pak si přednášku rozhodně nenechejte ujít! Netradiční pohledy na mnoho tváří ochrany přírody představí doc. Ing. Karolína Brandlová, Ph.D. z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze a spolku Derbianus Conservation.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 16 hod. v přednáškové místnosti ve vstupním areálu zoo. Vstup na ni je zdarma.

(ab)