Ostravské Vánoce se přehouply do své druhé poloviny, zahraje Lenka Dusilová BAND a další hvězdy, veřejnost si už ve středu zazpívá koledy na Prokešově náměstí

Foto: Ostravské Vánoce

Ostravské Vánoce se přehouply do své druhé poloviny. Co do programu však mají na všech scénách stále co nabídnout. Na Hlavní scéně tento týden zahraje Lenka Dusilová BAND, Moře dní či MALALATA DJ´s, v pátek zažije Masarykovo náměstí příval energie v rámci vystoupení Ostrava zpívá gospel. Vůbec poprvé budou letos v rámci Ostravských Vánoc lidé už tuto středu zpívat koledy, v rámci oblíbené celorepublikové akce Česko zpívá koledy s Deníkem a Českým rozhlasem, na Scéně Nové radnice na Prokešově náměstí.

Hlavní scéna 12. 12. – 17. 12. 2023

Na hlavní scéně bude v úterý znovu probíhat soutěžní kvíz s Annou Bangoura, ten v mezičase oživí vystoupení Cimbálové muziky Šmykňa.

Středa se ponese v duchu Barevných Vánoc, když od 18:30 hodin vystoupí polská kapela Sutari, kterou Ostravským Vánocům opět doporučili dramaturgové Colours of Ostrava. Před ní zahraje Moře dní a od 15:50 bude pódium opět patřit zástupcům Městské a státní policie v rámci preventivní akce Bezpečné Vánoce.

Ve čtvrtek 14. prosince odstartuje program Hlavní scény Vánoční kuchařská show, na niž naváže od 18:00 hodin koncert Lenky Dusilové s kapelou.

Páteční podvečer bude znovu patřit sborovému zpěvu, tentokrát se vystoupení ponese v gospelových rytmech, protože už od 17:30 hod vystoupí Ostrava zpívá gospel. Hned po něm si budou moct návštěvníci znovu pořídit fotku ve speciálním fotokoutku přímo na stage. Fotokoutek je v rámci programu Vánoc letos novinkou, proto realizátor žádá všechny návštěvníky, aby dodržovali pokyny obsluhy a bezpečnostní i časové podmínky tak, aby nedocházelo k žádným komplikacím.

V sobotu 16. prosince vystoupí bude na Hlavní scéně od 17:00 hodin probíhat divadelní představení pro děti – Nori Sawa – Kousky. Po něm od 18:00 hodin zahraje Stanley Dixie Street Band.

Závěr týdne tentokrát znovu nabídne vystoupení kapely, jež vzešlo z letošní Open Call výzvy. „Tentokrát vystoupí od 16:00 hodin Duo KuKačka, zahrají rockové a popové cover písně i vlastní tvorbu“ zve Merendová. Program Hlavní scény uzavře tento týden duo slovenských DJ´s MALALATA, jejich set začne v 18:00 hodin.

Dětská scéna 12. 12. – 17. 12. 2023

Po celý týden bude na Dětské scéně k vidění dřevěný betlém, děti se navíc budou moct točit na dětském kolotoči – od pondělí do pátku v čase 11:00 – 18:00, o víkendech 10:00 – 18:00. „V případě velkého zájmu dětí o kolotoč pak po dohodě s provozovatelem přímo na místě dle potřeby provozní dobu prodlužujeme,“ vysvětluje Pavlína Merendová. V úterý jsou pro návštěvníky připravené ukázky tradičního řemesla, středa bude v připraveném stanu patřit programu s rukodělnými činnostmi pod taktovkou Městské policie Ostrava, ve čtvrtek se mohou návštěvníci opět vydat na program Ostravské univerzity. Páteční odpoledne bude ve znamení tvoření s Novou Akropolí. V sobotu se pak na Dětské scéně naposledy zabydlí Česká televize – Televizní studio Ostrava. „Tentokrát zde bude od 9:30 hodin do 16:00 hodin (s krátkou polední přestávkou) probíhat program v duchu dětského pořadu Zachraň se, kdo můžeš! Děti se mohou těšit na program, který doplní zástupci integrovaných záchranných složek,“ říká Pavlína Merendová. I tuto neděli pak programově Dětskou scénu uzavírají divadélka pro děti s Klaunem Nešikou.

Klubová scéna 12. 12. – 17. 12. 2023

Na Klubové scéně bude v tomto týdnu denně v provozu Vánoční kluziště společnosti SAREZA. V rámci doprovodného programu SAREZA připravila prezentace vybraných sportovních klubů. „V úterý 12. prosince proběhne přímo na ledové ploše kluziště exhibice v krasobruslení, návštěvníci se mohou na mladé nadějné krasobruslaře přijít podívat od 16:00 hodin,“ říká mluvčí společnosti SAREZA Lenka Papajová. Jako další se pak v sobotu 16. prosince představí v rámci své exhibice para hokejisté Flamingos. Provozní dobu kluziště a aktuální informace o programu najdou návštěvníci na webu Ostravských Vánoc nebo kluziště jako takového.

Scéna Nové radnice 12. 12. – 17. 12. 2023

Na Scéně Nové radnice se už ve středu 13. prosince budou zpívat koledy. „Celorepubliková akce s Deníkem a Českým rozhlasem vypukne zhruba v 17:50 zahájením a od 18:00 si pak budou moct návštěvníci spolu s dětským sborem Operního studia Národního divadla moravskoslezského zazpívat šest nejznámějších koled. Na ně naváže vystoupení sboru, když zazní oblíbené písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře,“ zve na akci pro širokou veřejnost Merendová.

Scéna Nové radnice (Prokešovo náměstí) je letos zbrusu nově nasvětlena, návštěvníci se sem mohou vydat nasát tu pravou vánoční atmosféru. Na Prokešově náměstí startují ve vybraných termínech také oblíbené komentované procházky s průvodci Ostravainfo!!! „Prohlídka trvá zhruba sto minut a končí poblíž trhů na Masarykově náměstí. Její délka je tedy něco kolem 1,5 kilometru a trasa je vhodná také pro kočárky,“ upřesňuje koordinátorka průvodcovské služby Sylva Burgertová.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Ostravy a starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Organizátorem Ostravských Vánoc 2023 je statutární město Ostrava, které jejich realizaci již třetím rokem svěřilo společnosti Černá louka s.r.o. Akce se uskuteční v termínu od 25. 11. 2023 do 1. 1. 2024 na čtyřech scénách. Veškeré informace o programu a partnerech akce najdete na www.ostravskevanoce.cz.