Poločas byl málo: Slovácko – Baník 3:1

Jiří Klíma a Jiří Fleišman z Ostravy - Utkání 2. kola FORTUNA:LIGA O TITUL, FC Slovácko - FC Baník Ostrava, 30. dubna 2022 v Uherském Hradišti. Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Nadějně rozehraný zápas Baník k bodovému zisku na hřišti Slovácka nedotáhl. Slezané po půli vedli brankou Jiřího Klímy, nicméně po pauze se obraz hry zcela změnil a domácí nakonec vývoj otočili a vyhráli 3:1.

Utkání začalo pro Baník nejlépe, jak jen mohlo. V 6. minutě vnesl Gigli Ndefe dobrým centrem zmatek do šestnáctky Slovácka, míč se po sérii tečí nakonec od Michala Kohúta odrazil k volnému Jiřímu Klímovi, a ten zblízka prostřelil Filipa Ngyuena a oslavil tak svůj stý ligový start.

Gól Slezany povzbudil a na hru Baníku se v té fázi zápasu dívalo hezky. David Buchta obloučkem vyzýval Petra Jaroně, tomu v šestnáctce chyběl k míči kousek.

A pak předvedl krásnou individuální akci Daniel Smékal. Ladislav Takács řešil útočnou akci Slovácka odkopem z hranice šestnáctky směrem k půlící čáře, tam operoval Dan Smékal, který se rozběhl a vymanil se ze sevření dvou zadáků soupeře, dostal se tváří v tvář Nguyenovi a zkusil do křížnou střelou k zadní tyči. Gólman Slovácka ovšem tento záměr vystihl a nohou Smékalovu ránu zastavil.

Baník dál pozorně bránil, domácí se do šancí nedostávali, naopak jednu sami Baníku nabídli. Konkrétně gólman Nguyen, jehož rozehrávku zachytil uprostřed hřiště David Buchta a obloučkem to okamžitě zkusil napřímo do opuštěné branky, ale z velké dálky ji netrefil.

Po přestávce se obraz hry změnil a hned v 50. minutě to demonstroval Rigino Cicilia. Rychlý brejk domácích vyšperkoval Lukáš Sadílek přesnou přihrávkou a Cicilia byl sám proti Laštůvkovi. Trefil však tyč.

O minutu později hlavičkoval zblízka Vlastimil Daníček, minul, byla ale atakován Davidem Lischkou, což sice sudí Radina posoudil jako vzájemný souboj, videoasistent Zelinka však intervenoval, Radina zamířil k videu a vzápětí odpískal penaltu. Tu proměnil Václav Jurečka a bylo srovnáno.

Baník se pokoušel získat vedení zpět, ale ze hry se náhle vytratila svěžest z první půle. A přišla chyba na polovině soupeře, rychlý a precizně provedený brejk domácích a nekompromisní Jurečkovo zakončení – 2:1. Psala se 70. minuta.

O čtyři minuty později mohlo být ještě hůř. Daniel Holzer našel v šestnáctce Baníku volného Petra Reinberka, ten propálil Jana Laštůvku, jistý gól ale odvrátil Jiří Fleišman, který míč vykopl z brankové čáry.

V 81. minutě se v tutovce ocitl Jurečka, ale zblízka minul.

Pak přece jen zahrozil Baník, hlavička Ladislava Almásiho zamířila vedle.

Ve třetí minutě nastavení se za vyrovnáním dral Daniel Tetour. Probil se v šestnáctce obranným valem Slovácka, ale v kritické chvíli mu míč příliš odskočil a Nguyen mu jej sebral.

O všem definitivně rozhodl Václav Jurečka, který do prázdné branky doklepl střelu Filipa Vechety.

_________________________________________________________________________

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galásek: „Zápas dvou rozdílných poločasů. Ten první měl z naší strany parametry a můžeme litovat, že jsme v prvním nedokázali využít šance a zvýšit na 2:0 nebo 3:0. Ve druhém jsme bohužel nabídli šance soupeři. Zlomilo nás vyrovnání z penalty. Jurečka byl dnes rozdílovým hráčem.“

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava