,,NEMŮŽU BÝT NĚMÝ, KDYŽ SE KLIMA MĚNÍ!“ V PÁTEK PROBĚHLA STŘEDOŠKOLSKÁ STÁVKA ZA KLIMA

V pátek 15.3. se sešli studenti z ostravských středních škol, kteří stávkovali za klima. Inspirací této akce je šestnáctiletá studentka Greta Thunberg, která dávala najevo svůj nesouhlas každý pátek před švédským parlamentem. Protest měl za cíl upozornit politiky o problémech klimatických změn. Páteční stávka se konala ve více než padesáti zemích světa.

Mladá ostravská generace se rozhodla vyslovit svůj nesouhlas se zacházením životního prostředí, zejména s nárůstem emisí skleníkových plynů. Stávka začala na Masarykově náměstí od devíti hodin a pokračovala pochodem k ostravské radnici. Zde studenti podporovali svými hlasivkami požadavky svých vrstevníků z Fridays For Future. Tato středoškolská iniciativa organizovala stávku po celém světě.

I přes nepříznivé počasí se skandovalo a byly k vidění originální transparenty posilující myšlenku udržitelné budoucnosti. Celý protest zakončila minuta ticha věnovaná Zemi na Masarykově náměstí.