MHF LEOŠE JANÁČKA ZAHAJUJE VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

MHF LEOŠE JANÁČKA ZAHAJUJE VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA VYBRANÉ KONCERTY A S ČESKÝM ROZHLASEM PODEPSAL DEKLARACI O SPOLUPRÁCI.

Český rozhlas mediálně podpoří Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka – písemně se k tomu v deklaraci zavázali generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek. Programová a interpretační nabídka má co nabídnout nejen posluchačům Českého rozhlasu, ale také návštěvníkům festivalu, kteří si od středy 6. prosince mohou ve vánočním předprodeji zakoupit vstupenky na tři mimořádné večery.

V pátek 1. prosince 2017 byla v Ostravě s Českým rozhlasem uzavřena Deklarace o spolupráci na nově vznikající MHF Leoše Janáčka, který se v nové podobě uskuteční poprvé v termínu 21. května – 1. července 2018 v Ostravě, Hukvaldech a dalších městech Moravskoslezského kraje. MHF Leoše Janáčka vznikl sloučením dvou festivalů Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy a zařadil se tak mezi největší hudební festivaly s janáčkovskou tématikou a programem v Evropě. Podpisem deklarace byla stvrzena budoucí mediální spolupráce a vzájemná propagace na následující dva ročníky festivalu. Díla Leoše Janáčka budou nedílnou součástí pravidelných kulturních pořadů Českého rozhlasu a chybět nebudou ani přenosy koncertů s janáčkovskou tématikou právě z programu MHF Leoše Janáčka. Ředitel festivalu, Jaromír Javůrek po podpisu deklarace dodal: „Jedním z hlavních poslání MHF Leoše Janáčka je, kromě nabídky výjimečných koncertů pro posluchače Ostravy, Hukvald a dalších měst kraje, šíření hudebního odkazu jednoho z největších skladatelů 20. století Leoše Janáčka. A to se nám díky podpoře a spolupráci s Českým rozhlasem určitě bude dařit v daleko větším a kvalitnějším rozsahu.“

Počátkem roku 2018 budou odtajněny všechny hvězdné tváře festivalu a MHF Leoše Janáčka tak zveřejní svůj program, ze kterého byly již nyní do vánočního předprodeje vybrány tři výjimečné večery.

BALETNÍ VEČER / 29. 5. 2018, GONG, Ostrava Vítkovice. Baletní soubor Národního divadla Praha v režii a choreografii Petra Zusky na hudbu Jaromíra Nohavici a Beaty Bocek uvede mimořádný večer Sólo pro nás dva.

SYMFONICKÝ KONCERT / 10. 6. 2018, DKMO, Ostrava. Pod taktovkou legendy současné polské hudby, skladatele a dirigenta Krzystofa Pendereckeho, se představí festivalový prezident Ivan Ženatý (housle), Kateřina Fialová (viola) a Janáčkova filharmonie Ostrava.

OPERNÍ GALA / 30. 6. 2018, Hukvaldská obora, Hukvaldy. V podání sólisty Metropolitní opery, La Scaly a Státní opery Vídeň Adama Plachetky a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, řízené skvělým operním dirigentem Robertem Jindrou zazní to nejlepší z klasických českých oper: Libuše, Prodaná nevěsta, Příhody Lišky Bystroušky a Rusalka.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Colosseum Ticket (v Ostravských informačních servisech) a na www.mhflj.cz.

(nm) tz