Festival Souznění nabídne pestrý víkend, který završí Janek Ledecký s Bandem a Nosticovým kvartetem

Foto: Janek Ledecky. Autor: Ice Music

Jubilejní už pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění nabízí na tento víkend pestrý program: od folkloru přes pop až po živý betlém, příchod Tří králů nebo pochůzky s koledou. Program se bude odehrávat hned na třech místech Moravskoslezského kraje – v Kozlovicích, Hukvaldech a Frenštátu pod Radhoštěm.

Program v Kozlovicích bude v sobotu 9. 12. tradičně celodenní. Představí se v něm soubor Agapé ze srbského Nového Sadu, se kterým zpívá i vynikající zpěvačka více žánrů Anna Zorňan. Stejně jako Agapé předvedou špičková vystoupení také uznávané folklorní soubory a cimbálové muziky, jako je například Dyjavan ze Znojma nebo Ľudová hudba Beskyd z Oravské Poľhory (Slovensko), a kvalitní regionální soubory, sbory a muziky – Ondřejníček, Valášek, Valašský vojvoda, Cantamus a další. K adventnímu a vánočnímu festivalu bude v Kozlovicích patřit také jarmark tradičních řemesel či krajová gastronomie.

Souznění Kozlovice 2022-Werner Ullmann-3736
Foto: Festival Souznění Kozlovice 2022. Autor: Werner Ullmann

Festival Souznění uzavře v neděli 10. 12. v sále ZŠ Leoše Janáčka v Hukvaldech program Hukvaldský advent s odpoledním koncertem místních talentovaných umělců a umělkyň, jako jsou harfistka Ivana Švestková, pěvecké duo Sebastian a Charlota Jati nebo cimbálová muzika Tragač. K příjemné atmosféře hukvaldské neděle přispěje také HUSA – Hukvaldský sbor amatérů nebo žáci Základní školy Leoše Janáčka.

Vyvrcholením pětidenního festivalu Souznění (který otevřel 6. 12. koncert uskupení Nerez & Lucia ve Studiu I Českého rozhlasu Ostrava) bude nedělní Frenštátský advent v Domě kultury Frenštátu pod Radhoštěm s vystoupeními místních spolků, jako jsou pěvecké sbory Garrendo a Senzaband, soubor Sedmikvítek a další. Na Galakoncertu pak v neděli 10. 12. od 18:00 hodin ve frenštátském Domě kultury vystoupí komorní sbor Nyklband sbormistra Borise Nykla, který bude úvodem velkého závěrečného finálového koncertu Janka Ledeckého s Bandem a s Nosticovým kvartetem.

Celý program festivalu Souznění a podrobnosti na: www.souzneni-festival.cz

Generálním partnerem MF Souznění je Moravskoslezský kraj. Hlavními partnery jsou statutární město Frýdek-Místek, město Frenštát pod Radhoštěm a obce Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice a Hukvaldy.

(nm)