ATRAKTIVNÍ SPORTOVNÍ PODÍVANÁ POD VYSOKÝMI PECEMI

Pohled na Dolní oblast Vítkovic. Foto: archiv MMO.

Sobota 15. února patřila v Dolní oblasti Vítkovic tradičnímu populárnímu běžkařskému závodu ČEZ City Cross Sprint. Ani tentokrát nebyla pod vysokými pecemi nouze o napínavé souboje vyhlášených sprinterů z Česka i zahraničí. Akce se konala pod záštitou primátora Tomáše Macury s finanční podporou města Ostravy.

Jak se již stalo tradicí, po skončení ČEZ City Cross Sprintu je závodní trať zdarma přístupná široké veřejnosti. Zájemci si v rámci Týdne sportování mohou změřit čas v běhu soupaž na sto metrů, zapůjčit a zarezervovat si lyžařskou výbavu na webu www.citysprint.cz a nechybí ani biatlonová střelnice.

„City Cross Sprint je již tradiční ostravská akce, která se letos koná již po osmé v řadě, a já jsem ráda, že uprostřed města máme i takovouto typicky zimní akci a velmi mne těší, že na tratích může běžkovat i veřejnost a školáci,“ řekla resortní náměstkyně primátora pro sport a školství Andrea Hoffmannová.

Letošní rok provázely nepříznivé podmínky – extrémně teplá zima nepřeje umělému zasněžování, se kterým proto pomohl skiareál i obec Bílá.

Na startovní listině se představili mimo jiné vítěz z roku 2017 Phillip Bellingham z Austrálie nebo Even Northug, mladší bratr fenomenálního sprintera Pettera Northuga, který se stal dvakrát olympijským vítězem a třináctkrát slavil titul mistra světa.

Akce měla i charitativní přesah – jízda na běžkařských trenažérech podpořila neslyšící sportovce z Ostravy. Vysportovaná částka se vyšplhala na 50 410 korun.

Kromě běžkařského klání byl připraven i bohatý doprovodný program, například exhibice  nejznámějšího českého biketrailisty Petra Krause, trojnásobného mistra světa. Malým návštěvníkům se věnoval Cirkus trochu jinak a celá akce vyvrcholila ohňostrojem a párty v BrickHouse, kde kapela Monkey Business oslavila 20 let na hudební scéně.

(ab) Zdroj: Město Ostrava