PRVNÍ LETOŠNÍ VÝSTAVA V MĚSTSKÉ GALERII PLATO

Městská galerie PLATO zahajuje letošní sezónu výstav mezinárodní fotografickou výstavou Skɪz(ə)m, která zároveň otevírá celoroční výstavní cyklus Intenzity. Vernisáž se koná 19. února.

Na 42 metrů dlouhé stěně galerie vystaví přes 30 velkoformátových děl od umělců a umělkyň z Izraele, USA, Dánska, Polska, Ruska a České republiky, jejichž díla vystavila i Tate Modern v Londýně nebo v Museum of Modern Art v New Yorku.

„Zajímaly nás fotografie, které mají více než jedno možné čtení.“, doplňují kurátorky výstavy Daniela a Linda Dostálkovy.

Kdo si nenechá ujít vernisáž 19. února v 18 hodin, může v bistru galerie ochutnat i první z doprovodných programů nazvaných Kuchyň intenzity (18. – 21. února). Jeho tvůrci budou týden vařit z místních produktů ekologického a udržitelného zemědělství a pramenité vody. Navazujícím únorovým programem je fotografický workshop pro rodiny (23. února) a prezentace kosmetické redaktorky Cindy Kerberové z Vogue CZ (27. února).