Do Vítkovic se vrátilo slavné trenérské jméno. Povede je Ivan Kopecký

Vítkovičtí fotbaloví fanoušci, zejména ti, kteří pamatují slavné ligové časy tohoto ostravského klubu, nejspíše zajásali, když se dozvěděli, že novým trenérem druholigového MFK Vítkovice je Ivan Kopecký. Možná si někteří pomysleli, že se jedná o poněkud opožděný silvestrovský vtípek. Legendární trenér, který přivedl Vítkovice v roce 1986 k mistrovskému titulu, je tedy zpět? Nikoliv, všechno je jinak, i když o silvestrovský žert se nejedná.  A novým trenérem Vítkovic je skutečně Ivan Kopecký.

Jak tomu porozumět? Jednoduše. Šestačtyřicetiletý kouč, který po Martinu Pulpitovi stane na trenérském postu vedle Romana Westa, je jmenovcem někdejšího vítkovického trenéra. Shodné příjmení, ale i křestní jméno. „Příbuzní spolu opravdu nejsme,“ potvrdil legendární trenér, pod jehož vedením se Vítkovice kromě titulu dočkaly i druhého místa v lize a úspěchů v evropských pohárech.  „Ale že bychom spolu neměli vůbec nic společného, to se taky nedá říct. Potkali jsme se kdysi v Drnovicích. Ivan tam hrál, já trénoval nebo dělal sportovního ředitele,“ vysvětlil Kopecký starší.  „Myslím si, že Vítkovice udělaly dobře, že Ivana angažovaly, je to poctivý a pracovitý kluk,“ ocenil přínos nového trenéra jeho jmenovec, jenž v minulosti vedl i reprezentaci do jedenadvaceti let.

Bývalý ligový trenér, jemuž bude letos v lednu už jedenasedmdesát let, ocenil, že se Baníku a Vítkovicím podařilo ukončit období svárů a že se rýsuje jejich vzájemná spolupráce. „Je to to nejrozumnější, co mohly oba ostravské kluby udělat. Spolupráce prospěje oběma stranám,“ řekl trenér, který vedle Vítkovic trénoval i v Baníku. Má za to, že Baníku se návrat do první ligy podaří. A Vítkovice? „Moc bych jim přál, aby se ve druhé lize zachránily,“ dodal muž, jenž byl v roce 1986 vyhlášen československým Trenérem roku.

(pd)

foto: MFK Vítkovice