BOHUMIL PÁNÍK: VĚŘÍM, ŽE DALŠÍ HRÁČI PŘIJDOU

Chvíle volna skončily a trenér Bohumil Páník se znovu ujal pevnou rukou vlády v kabině. Období přípravy, to je ostatně vždy doména trenérského týmu v čele s jeho šéfem. A nejinak je tomu v Baníku Ostrava.

Co tedy hráče v letošní zimní přípravě především čeká?

Práce. Co jiného? Musíme máknout, abychom byli na jaro připraveni. Teď nás čeká kondiční blok, protože se do toho potřebujeme vpravit. Takže máme dva tréninky denně. Ráno síla, rychlostní a kondiční testování plus kondiční běhy. A odpoledne hřiště. A tak to bude až do neděle příštího týdne.

Ačkoliv liga startuje brzy v únoru, stihnete odehrát slušnou řádku přípravných utkání…

Rozfázovali jsme je na dvě části. Nejdřív budeme hrát zápasy Tipsport ligy, pak nás čekají čtyři duely v Turecku a je předpoklad ještě jednoho dodatečného utkání po návratu z Turecka, abychom si zvykli na odlišné klimatické podmínky a terény.

Jak složité bylo vměstnat přípravu do času, který je letos v zimě mnohem kratší než v minulých letech?

Je to bez nějakého běhání po lese, ale ono už se to dnes ani nenosí. Hráči by se o kondici měli postarat sami. Oni toho volna moc neměli a my vidíme, kolik toho odběhali. A kondiční trenér říká, že někteří běhali ještě daleko víc, než měli.

Baník má v kádru první posilu. Jaký je váš pohled na Nemanju Kuzmanoviče?

Je to kreativní hráč, který se cpe do vápna, umí vymyslet akce, umí dávat i góly. Nebojí se, má zkušenosti, takže věřím, že je to hráč, který nám v útočné fázi pomůže.

Je schopen hrát na mnoha postech, který mu podle vás nejvíce vyhovuje?

Budu s ním teprve mluvit. Už jsem s ním tedy mluvil, ale budeme se bavit konkrétněji, budu se ho ptát, kde se cítí nejlépe. Víme, že umí hrát několik postů, což je vždycky dobře.

Určitě máte své představy o dalším případném posílení…

Ronalda asi nekoupíme, ale věřím, že dva hráči ještě přijdou. Tím bychom napodobili léto, kdy přišli tři kvalitní hráči, takže jsme pracovali dobře. A já věřím, že to znovu zopakujeme.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava