Sady mladých v Ostravě-Jihu se budou posedmé rozrůstat

Každý, kdo chce na počest příchodu svého dítěte, ale i vnoučete, na svět vysadit mladý stromeček, má šanci ve středu 3. dubna. To se budou posedmé v Bělském lese v obvodě Ostrava-Jihu rozrůstat Sady mladých!

„Sejdeme se v 15 hodin a přihlásit se může každý. Tuto oblíbenou tradici zavedl bývalý místostarosta František Staněk, aby podpořil rodinnou pospolitost a vztah k přírodě i místu, kde žijeme,“ oznámil Otakar Šimík, místostarosta z Jihu.

Zájemcům budou k dispozici tři druhy stromů: Dub letní, buk lesní a třešeň ptačí. „Za osmisetkorunový poplatek rodina obdrží stromek a pamětní list i sloupek se dvěma cedulkami – jednou rezervní – s nápisem, o jaký druh se jedná a kým byl věnován,“ informovala Gabriela Gödelová, mluvčí obvodu.

Jeho radnice spolupracuje při tvorbě Sadů mladých se společností Ostravské městské lesy a zeleň. Ta také získává peníze vybrané z poplatků za sázení stromečků. „I společná rodinná návštěva Sadů mladých se může stávat v dalších letech hezkým narozeninovým rodinným rituálem,“ dodal místostarosta.

(nm)