Baňky vydolovaly cenný bod

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Cenný bod vybojovaly ženy Baníku v prvním jarním utkání 1. ligy žen. Proti favorizovanému Liberci dokonce vedly, utkání nakonec skončilo remízou 1:1.

Baňkám se v prvním poločase dařilo eliminovat tlak favorizovaného soupeře důslednou defenzivou a vyrážet do nebezpečných brejků. Do největších možností se dostávala Kateřina Vojtková a byla to nakonec ona, kdo otevřel skóre. V šestnáctce se uvolnila přes bránící soupeřku a levačkou míč uklidila ke vzdálenější tyči.

Ve druhém poločase tak soupeře ještě zesílil, srdnatě bojující „Baňky“ ale dlouho odolávaly, řadu nebezpečných míčů pochytala brankářka Zelenková. Vyrovnání ale nakonec přece jen přišlo. Po zmatku v šestnáctce a sérii odrazů nakonec dostala míč do branky Baníku Tereza Černá.

V závěru měla ještě dobrou příležitost Klára Waltrová, ale na brankářku Pižlovou nevyzrála, Anežka Zelenková v brance Baníku si zase poradila s několika standardními situacemi soupeřek, takže se oba týmy nakonec rozešly smírně.

STATISTIKY:

Poločas: 1:0
Branky: 34. Vojtková – 78. Černá. Rozhodčí: Jílková. ŽK: Waltrová, Fojtíková, Regecová – Šušolová, Huvarová, Pouvová.