Baník nadělil Popradu osmičku!

Mimořádný střelecký apetýt prokázali fotbalisté Baníku v dalším přípravném utkání před startem jarní části Fotbalové národní ligy. Slovenský FK Poprad rozstříleli Ostravané vysoko 8:0. O góly se rozdělilo hned šest hráčů Baníku, Lubomír Urgela a mladík Tomáš Freit se trefili dvakrát.

Bezgólový stav by světelné tabuli, kdyby na orlovské umělce nějaká byla, byl svítil jen necelých deset minut. Do okamžiku, kdy obránce Celba zužitkoval přesný Pekárův centr a otevřel skóre. Posila z Myjavy přihrála i na druhý gól, tentokrát mířil Pekárův centr na hlavu Brazilce De Azeveda a Baník vedl 2:0. Za tři minuty zvýšil Hlinka a zápas se pozvolna začal měnit v totální destrukci popradské obrany, která pokračovala i ve druhém poločase, třebaže kouč Vlastimil Petržela výrazně obměnil sestavu.

„Jsem spokojený, byla to dobrá příprava,“ kostatoval Petržela po zápase. „Měli jsme tentokrát i dostatek hráčů, abychom to mohli o poločase skoro celé prostřídat, takže si zahrála dvě družstva,“ řekl trenér Baníku. „Hlavně v prvním poločase kluci dokázali hrát v rychlosti a soupeř s tím měl problém. Jsem spokojený s přístupem všech hráčů,“ dodal ještě k utkání ostravský kouč.

Branky: 62. a 73. Urgela, 69. a 83. Freit, 10. Celba, 21. De Azevedo, 24. Hlinka, 41. Stáňa.

Baník: Šustr – Celba (46. Vučetić), Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný (65. Hučko), Helešic (46. Granečný) – Pekár (46. Nerad), Hlinka (46. Chvěja), Ožvolda (46. Mičola) – Mondek (46. Smékal), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Freit).

(pd), foto: FC Baník Ostrava